| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

: 'un kapanmasını Google sağladı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 02.03.2011, 15:34 Güncelleme Tarihi: 02.03.2011, 15:42
Etiketler:
blogspot kapama blog blogger digiturk sansür
Digiturk: Blogspot'un kapanmasını Google sağladı

CNBC-e'ye konuşan Genel Müdürü Ertan Özerdem, Google'ın başvurularına cevap vermemesi dolayısıyla mahkemeye gittiklerini belirtti.

Sosyal ağlarda ve sözlüklerde dünden beri en çok konuşulan konulardan bir tanesi Blogspot'un kapatılması daha doğrusu Blogspot erişiminin engellenmesi. İnternet ortamlarında suçlu olarak gösteriliyor yoğun olarak. Hatta çoğu ger ve "twitçi" Digiturk'ü boykot etmeye kadar olayı götürmeye kararlı. Tepki bu kadar yoğun olunca da Digitürk'ten bir cevap bekleniyordu.

Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem konuyla ilgili ilk açıklamayı CNBC-e´de Burcu Göksüzoğlu´na yaptı. Özerdem şunları söyledi: "Bizim yayın haklarını elde ettiğimiz ürünle ilgili hırsızlık yapılıyor. İnternet mecrası kullanılıyor, bununla mücadele etmemiz gerekiyordu. Önce illegal yayın yapan Google gibi, YouTube gibi kurumlarla yazıştık. Bu siteleri durdurun diye. Aylardır hatta yıllardır uğraşıyoruz. Bir tek suçlu vardır, Google yönetimidir. Google hariç birçok platformdan şu yetkiyi aldık; herkesin zarar görmemesi için bizim platformda kim bu suçu işliyorsa gelin kendiniz durdurun diye yetki verdiler. Google hiç cevap vermedi, çok ilgisizler. Biz de son çare olarak mahkemeye gittik. Mahkeme de durdurma kararını verdi."
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 44

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın