| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

, sı için özür diledi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.03.2011, 14:44 Güncelleme Tarihi: 01.03.2011, 15:03
Etiketler:
e-posta gmail hata google mail
Google, Gmail hatası için özür diledi

100.000’den fazla kullanıcısının hesaplarını resetleyen , bugün özür diledi.

Geçtiğimiz haftalarda 'deki Reader linkini kaldırmakla ettiğini kabul eden , bilindiği üzere bu hafta da kullanıcılarının %0.02'sinin, ki bu da yaklaşık 120.000'e tekabül ediyor, G hesaplarını resetlemişti. Gmail'e giriş yaptıklarında gelen kutularının ve bütün ayarlarının yerinde yeller estiğini gören kullanıcılar endişe içerisinde beklerken Google da kayıp verilerin geri getirileceğini duyurmuştu.

Google'dan Ben Treynor, blogunda yazdığı yazıda mail hesaplarına girdiğinde bomboş bir gelen kutusu gören kullanıcıların içine düştükleri durum için özür diledi. Ancak kullanıcıların endişe etmemesi gerektiğini çünkü bütün kayıtların farklı sunucularda kopya bulunmasının yanı sıra birçok diske de kaydedildiğini ve bu disklerin de bağlantısı olmadığı için tamamen güvende olduğunu duyurdu. Tabi bu işlem de diğer sunucudan yedeğin alınması kadar hızlı olmayacak. Yine de kullanıcıların içine bir nebze su serpilmiş oldu.

Google kendisinden beklenen türde bir çözümü olduğunu açıklayarak kullanıcılarını rahatlattı. Ancak tabi ki bu geri alma süresi boyunca işleri aksayan ve ilk gün boş posta kutularını gördükleri anda yürekleri ağızlarına gelen kullanıcıların yaşadığı stresi unutturmaya yeterli olamayacaktır. Bu kullanıcıların da bir daha Gmail kullanacağı açıkçası pek tahmin etmiyoruz. Google da marka değerini korumak için bu konularda biraz daha dikkatli olmazsa ciddi sıkıntılar yaşayabilir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

UMUT DUMAN UMUT DUMAN

GOOGLE'A BİŞEY OLMAZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.03.2011 17:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 38

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın