| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

'da hileyle üste çıkma devrine son

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 28.02.2011, 11:55 Güncelleme Tarihi: 28.02.2011, 14:41
Etiketler:
arama motoru content farm chrome 11 arama algoritması google
Google'da hileyle üste çıkma devrine son

'ın yeni algoritmasıyla artık internetteki her içeriği sayfasına kopyalayanlar tarih olacak.

Dünyanın en büyük olan 'ın şirketlerin ve sitelerin geleceğini belirleyecek kadar önemli bir etken olduğu herkes tarafından biliniyor. Google'ın nda yapılan yenilik her ne kadar yakında Google'ın eski CEO'su olacak olan Eric Schmidt'in söyledikleri kadar ütopik olmasa da birçok internet kullanıcısını memnun edecek gibi görünüyor. Tabi yeni algoritmadan etkilenecek olan sitelerin yakın zamanda buna karşı bir çözüm arayışına girecekleri de bir gerçek.

Google'ın resmi blogundan yapılan açıklamada yeni algoritmanın devreye girdiği duyuruldu. Aramalar sonuçlarının %11.8'lik bir bölümünde fark edilir bir değişiklik olduğunu duyuran Google, Chrome kullanıcılarıyla da uyumlu olduğunu gösterdi. Yakın zamanda Chrome için yayınlanan bir eklenti ile kullanıcılar arama sonuçlarında belirledikleri siteleri görmüyordu. Yapılan açıklamaya göre yeni algoritmadan en çok etkilenen sitelerle Chrome kullanıcılarının blokladıkları siteler karşılaştırıldığında %84'lük bir uyum olduğu görülmüş.

Google etkilenen sitelerin isimlerini açıklamamakta kararlı görünüyor. Ancak yeni algoritma düşük değerdeki içeriği göz ardı edecek şekilde tasarlanmış. Düşük değerdeki içerikle de kullanışsız içerik ve diğer sitelerden kopyalanmış içeriği kastettikleri biliniyor. Yani sırf Google'da yukarılarda çıkabilmek için sitesine her içeriği kopyalayan ve olarak bilinen sitelerin artık pek şansı kalmıyor. Önümüzdeki aylarda ziyaretçi sayısı hızla düşen siteler takip edilerek hangi sitelerin etkilendiği daha rahat bir şekilde görülebilecek.

Her gün milyonlarca kere başvurulan arama motoru Google'ın bu yaptığı yeni algoritmanın kullanıcı istekleriyle uyum içinde olması internetin her geçen gün kullanıcılar için daha iyi bir yer olacağının göstergesi. Bu konuda da Google'ın kullanıcılarını gözeterek yaptığı yenilikler hem marka değerini arttırırken hem de internetin şekillenmesinde önemli bir rol oynayacak.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 37

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın