| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

’deki mailleriniz yerinde duruyor mu?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 28.02.2011, 15:34 Güncelleme Tarihi: 28.02.2011, 15:43
Etiketler:
e-mail gmail hata e-posta google
Gmail’deki mailleriniz yerinde duruyor mu?

Milyonlarca kişinin kullandığı web tabanlı servisi olan ’de kazara yüz binlerce kişinin hesapları sıfırlandı.

Son derece güvenilir olan ve neredeyse bütün internet kullanıcılarının gün içinde milyonlarca kez başvurduğu , yaptığı bir ile kullanıcılarının güvenini derinden sarstı. Google son zamanlarda Gmail'deki Reader linkinin kaldırılması gibi bir hataya daha imza atmıştı. Ancak bu sefer yaptıkları hata birçok kişinin günlük hayatını etkileyebilecek türden. Bazıları için mailler pek bir şey ifade etmezken iş yazışmaları gibi önemli belgeleri 'de saklayan kullanıcılar için bugün bir kabus niteliğindeydi. Çünkü 100.000'den fazla kişi bütün maillerini kaybetti.

Google, yaptığı hatadan Gmail kullanıcılarının sadece %0.08'inin etkilendiğini söylese de kullanıcı sayısının çokluğu düşünülürse bu hayli geniş bir kitle oluyor. Hata yaklaşık 120.000 kullanıcının konuşma kayıtlarını, maillerini, kişisel ayarlarını ve klasörlerini kaybetmesine sebep oldu. Google'ın mühendisleri ise hatayı düzeltmek için çalışırken bazı kullanıcıların larını geri getirmeyi başardılar. Ancak diğer kullanıcıların bu kadar şanslı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Gmail kullanıcıları haklı olarak endişe içinde Google'dan bir açıklama beklemeye devam ederken, bu olay bir kere daha dijital ortamda yedeklemenin ne kadar büyük bir kurtarıcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu hatayı yapan Google gibi büyük bir firma ise internetin hiçbir yerindeki verilerin ertesi gün de orda olacağının bir garantisi yok demektir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 37

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın