| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

’un gizli aşıkları yine ümitsiz

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.02.2011, 16:32 Güncelleme Tarihi: 25.02.2011, 16:39
Etiketler:
facebook ilişki durumu uygulama breakup notifier
Facebook’un gizli aşıkları yine ümitsiz

Arkadaş listenizden kimin sevgilisinden ayrıldığını, kimin yeni bir ilişkiye başladığını gösteren yasaklandı.

Geçtiğimiz hafta haberimize konu ettiğimiz Breakup Notifier, 'ta arkadaşlarının, daha da açık konuşmak gerekirse "gözüne kestirdikleri" sevgili adaylarının ilişki durumlarını yakından gözlemeye yarayan bir . Site, arkadaş listenizi sizin yerinize takip ederek belirli aralıklarla değişenleri size mail ile bildiriyordu. Birçok kişinin hevesle mail beklediği , yayına başladığı geçtiğimiz haftanın pazartesi gününden bugüne kadar 3 milyondan fazla kullanıcı sahibi oldu.

Ancak eğer hala hevesle mail bekleyenler varsa urayalım, beklemeyin. Çünkü Facebook, sitenin erişimini engelleyerek çalışmasına izin vermedi. Yasaklama üzerine siteden "Merhaba millet, Facebook, bizi engellediğini bildiren bir mail yolladı. Durumu düzeltmek için bir yol arıyoruz, siz de Facebook'tan bu yasağı kaldırmasını isteyin" açıklamasını yaptı. İşin ilginç tarafı Facebook uygulamadan sonra uygulamayı yapan Dan Loewenherz'in kişisel Facebook hesabını da kapattı.

Facebook'un söz konusu uygulamayı yasaklamak için ne gibi bir gerekçesi olduğunu anlamak güç. Sitenin tek yaptığı arkadaş listenizdeki kişilerin ilişkilerini 10 dakikada bir kontrol edip bir değişiklik olup olmadığına dair mail atmaktı. Yani kullanıcının yapabileceği bir şeyi kolaylaştıran ve kişisel haklara ya da gizlilik ilkesine ters düşen bir tarafı olmayan basit bir uygulamaydı. Umarız yakın zamanda Facebook'tan konuyla ilgili bir açıklama duyabiliriz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

kaan kaan

ekmeğna baklan behçet ne ayaksın sen

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.03.2011 10:08
Behçet Behçet

birisinin hastasıysan saat başı bakarsın zaten profiline, uygulamaya gerek yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 25.02.2011 17:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 35

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın