| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Chrome, adres satırını tarihe gömüyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 21.02.2011, 16:01 Güncelleme Tarihi: 22.02.2011, 16:11
Etiketler:
google chrome 11 browser
Chrome, adres satırını tarihe gömüyor

’ın ı Chrome, yakın zamanda bir hayli radikal değişikliklere maruz kalabilir.

Microsoft'un Internet Explorer 9 aday sürümünü yayınlaması üzerine 'ın 'ı olan Chrome'la ilgili de dedikodular gelmeye başladı. Son gelen duyumlar arasında Chrome ekibinin 4 farklı tasarım üzerinde çalıştığı var. Ki bu tasarımların bazılarında yıllardır görmeye alışık olduğumuz adres çubuğunun yerinde yeller esiyor.

Classic kod adıyla bilinen Chrome önceki gördüğümüz versiyonlara en çok benzeyen hali. Sekme ve adres satırı eski yerlerindeki yerlerini koruyorlar. Compact olarak geçen tasarımda ise adres satırı görünmüyor. Sekmelerle iç içe geçmiş olan adres satırı sadece sekmelerden birisi seçilip yeni bir adrese gidileceğinde aktif oluyor. Sayfa gösterimi için daha geniş bir alan bıraktığı için başarılı bir tasarım olmuş. Sidetab isimli tasarımda üstte görmeye alışık olduğumuz her şey solda yer alıyor ve yine adres satırı da görünürlerde yok. Widescreen ekranlar göz önüne alındığında bir site açılınca sağda ve solda kalan boş yerlerin sekmeler ve menüler için değerlendirilmesi de akıllıca bir tasarım. Son tasarım olan Touch ise dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü.

Chrome'a gelecek olan bir yeni özellik ise farklı kullanıcı hesaplarıyla birden fazla tarayıcı açabilmek. Farklı Gmail hesaplarına ulaşabilmek için Google hesabından çıkış yapıp diğeriyle girme derdi de tarihe karışacak gibi görünüyor. Farkıl hesaplarla açtığınız tarayıcılarla her bir browser hesabına bir Google hesabı bağdaştırabilmek mümkün. Ayrıca geçmişten bir linke ulaşılmaya çalışıldığında da yapılan arama geliştirilecek ve hızlandırılacak.

Henüz yeni Chrome'un ne zaman geleceğine dair kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak performans açısından son derece başarılı olan Chrome, yeni ve sade arayüzüyle yine kullanıcılarının gözdesi olacak gibi duruyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 32

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın