| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, "leb demeden Çorum" diyecek

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.02.2011, 10:27 Güncelleme Tarihi: 08.02.2011, 14:21
Etiketler:
zihin okuma google telepati
Google,

'ın "devrik" CEO'su Eric Schmidt, Google'ın ilerleyen yıllarda arama yapmaya gerek bile duymadan sonuç vereceğini düşünüyor.

Özellikle bu sene pek çok kafadan "Bize yeni bir lazım" sesleri yükselmeye başladı. Semantik arama motorları (Hakia gibi) ve etiket kaynaklı arama motorları (Blekko gibi) ağır ağır Google'a yaklaşıyor. Tabii Google'ın dünyanın en iyi mühendislerini kamyonla para vererek çalıştırdığı da ortada. Bu yüzden Google'ın da harıl harıl yenilikler üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Davos'ta kürsüye çıkan Google'ın yakın zamanda CEO'luktan indirilecek, bir nevi Larry Page'e danışmanlık görevini üstlenecek Eric Schmidt, Google'ın gelecek hedeflerinden bahsetti. "Günümüzde arama deyince akla yazdığımız birşeylerin cevabını veren arama motorları geliyor." diyen Schmidt bundan belki bir on yıl sonra ise "Eskiden aramak için yazı yazardım, şimdi ise Google biliyor işte" diyeceğimizi hayal ediyor.

Bu güzel hayali gerçekleştirmek için Google'ın elindeki mevcut veriler yeterli düzeyde. Akıllı cep telefonları sayesinde Google nerede olduğunuzu biliyor. Konum tabanlı internet servislerine kendi rızamızla kayıt olup, bulunduğumuz yere özel sonuçlar, reklamlar ya da kampanyalar görüyoruz. Ayrıca Google arama geçmişinizi de saklıyor. Veri madenciliği seviyesini daha da artıracak olan Google'ın önümüzdeki yıllarda sosyal ağlar ile ilişkisinin de artacağını biliyoruz. Her ne kadar şu an için Facebook ile aralarında bir rekabet olsa da.

Eric Schmidt 50 yıl sonra ise bulut teknolojileri bilgisayarların tamamen içiçe olacağını ve bu sayede bilgisayarların günümüz bilgisayarlarından öte, bir asistan gibi çalışacağını belirtiyor: "Kim olduğunuzu, nelerden hoşlandığınızı ve ne istediğinizi bilecek. İşlerinizi sizin için yapacak."

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Mr. NET Mr. NET

Google yakında anne rahmine düşen bebeklerin cinsiyetini, seçim yapılmadan seçim sonuçlarını, hatta kıyamet gününü bile söyleyecek. aman dikkat diyorum..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.02.2011 21:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın