| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

’a bir yasak daha

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.01.2011, 14:45 Güncelleme Tarihi: 26.01.2011, 16:10
Etiketler:
sansür mısır twitter
Twitter’a bir yasak daha

Erişim yasağı listesine 'ı ekleyen yeni ülke hangisi?

Salı günü protestocuların üzerinden devlet başkanı Hüsnü Mübarek ile ilgili yazdıkları ve Twitter aracılığıyla eylemlerini kararlaştırması, Twitter'a erişimin engellenmesiyle sonuçlandı. Twitter'ın açıklama yaparak duyurduğu olayın sebebi ise 1981'den beri devletin başında olan Hüsnü Mübarek'i istememeleriydi. Çıkan olaylarda en az 3 kişinin öldürüldüğü bildirilirken Twitter da konuyla ilgili olarak "Biz bilgi alışverişinin halkla hükümet arasında daha iyi bir bağ kurmasına yardımcı olacağına inanıyoruz" diyerek engellemenin durumu daha iyiye götürmeyeceğini duyurdu.

Eylemlerini Twitter ve Facebook üzerinden organize eden halk, bu sosyal ağlarla kendi aralarında ve bütün dünyayla iletişim halinde kalabiliyorlardı. Ülkede demokrasi ve seçimlerin yapılmasını isteyen protestocu grup arasından Khaled Said adında 28 yaşındaki bir genç, Facebook sayfasından bir protesto eylemi düzenledikten sonra Mısır polisi tarafından işkence edilerek öldürülmüştü ve protestocular için bir sembol haline gelmişti.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın