| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

dünyası 100 kişinin elinde

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.01.2011, 16:35 Güncelleme Tarihi: 27.01.2011, 15:23
Etiketler:
korsan torrent
Torrent dünyası 100 kişinin elinde

Yapılan araştırmalar internetteki dağıtımının 3’te 2’sinin 100 kişilik bir grup üzerinden yapıldığını gösterdi.

yazılımlar firmaların başını ağrıtmaya devam ederken konuyla ilgili yapılan araştırmalar enteresan gerçekleri ortaya koydu. Carlos III University of Madrid'in 55.000'den fazla dosya üzerinde yaptığı araştırmayla Bit, Mininova ve The Pirate Bay'deki hareketleri izledi. Yasadışı download ve yayın yapanların isimlerinin, internet servis sağlayıcılarının, IP numaralarının tespit edildiği araştırmada sıra dışı 100 kullanıcının korsan dosya paylaşımının %66'sını yönettiğini gördüler.

Araştırma sonucu farklı iki grup kullanıcı profili ortaya çıkan araştırmada bir tarafın firmaların korsan yazılımla mücadele etmek için korsan dosya adı altında kötü amaçlı yazılımlar ve farklı dosyalar paylaştığı ortaya çıktı. Diğer grup ise büyük boyutlardaki içeriği BitTorrent'e yayarak kar etmeyi amaçladıkları ortaya çıktı. Gelen paranın kaynağı ise online reklamlar ve sayfaları için sattıkları VIP üyeliklerdi. BitTorrent aktivitesinin büyük bir kısmını oluşturan kişiler de bunlar olduğu açıklanırken, korsanların Robin Hood tarzı bir ideolojiyle bunu yapmadıklarını ve bu az sayıdaki kişinin bu imkanları ellerinden alınırsa bütün BitTorrent aktivitesinin kısa zamanda biteceğini ortaya koydu.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın