| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Deniz fenerleri de 'ci oldu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.10.2010, 18:44 Güncelleme Tarihi: 17.02.2011, 15:49
Etiketler:
3g deniz feneri
Deniz fenerleri de 3G'ci oldu

İnternet çağı geleneklerimizi öldürmeye devam ediyor. Son kurban zamanında babadan oğula geçen "deniz fenerciliği".

Dilinden sadece denizcilerin anladığı, çağlar boyunca ışıklarıyla yol göstererek karanlık gecelerde denizcilerin yol arkadaşı olan deniz fenerleri, teknolojiye ayak uydurarak 'li sisteme geçti.

Kıyı Emniyeti Çanakkale Müdürü İsmail Durgun, fenerciliğin eskiden babadan oğula geçtiğini anımsattı.

Deniz fenerlerinde 3G teknolojisine geçildiğini ve artık uzaktan kumanda gibi sistemlerin birlikte kullanıldığını ve fenerlerin merkezi sistemle kontrol edildiğini belirten Durgun, fenercilerin artık fenerin başında beklemediğini bildirdi.

Çanakkale Boğazı Bölgesi'nde 74 seyir yardımcısı cihazın bulunduğunu ifade eden Durgun, başında fenerci bekleyen fenerlerin artık neredeyse kalmadığını belirtti.

Şu anda Gelibolu'da böyle bir fenerin olduğunu, onu da yakında yeni sisteme alacaklarını bildiren Durgun, ''Fenerlerimizin başlarında fenerci bulunmasına gerek kalmadı. Babadan oğula geçen uygulama da artık olmayacak, şu anda da yok zaten'' dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın