| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

'a koyarken dikkatli olun

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.12.2010, 17:04
Etiketler:
fotoğraf facebook utanç
Facebook'a fotoğraf koyarken dikkatli olun

Tüm hayatımızı 'a yüklemekten zevk alıyoruz. Peki ya silmek istersek?

Görünürde hesabınızdaki herşey, zor da olsa kontrolünüz altında. İsterseniz gizlilik ayarlarını düzenleyebilir, hatta bazı öğeleri arkadaşlarınızın bile görmesini engelleyebilirsiniz. Ya da yüklediğiniz ları istediğiniz gibi silebilirsiniz. Tabii, bunlar sadece "görünür" kısımda öyle.

Amerikalı bir gazetecinin tam 16 ay önce sözde sildiği fotoğrafı, hala Facebook sunucularında erişime açık bir vaziyette duruyor. Kendi hesabı üzerinden fotoğrafı sildiğinde, fotoğraf ile ilgili tüm bağlantılar hesabından silinmesine rağmen, Facebook sunucuları üzerinde hala bulunan fotoğrafa daha önce fotoğrafa eriştiği adresten hala ulaşabiliyor.

Her ne kadar Amerikalı gazetecinin resmi " verici" olmaktan çok uzak olsa da, bir daha görmek istemediğiniz ve Facebook'tan sildiğiniz bir fotoğrafın daha sonra önünüze (örneğin bir iş görüşmesinde) koyulmayacağını kimse garanti edemez.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın