| Üye ol | 19 Ocak 2017,Perş

'dan gelen bu e dikkat!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.11.2015, 16:09 Güncelleme Tarihi: 28.11.2015, 10:26
Etiketler:
antivirüs virüs malware paypal word excel Bruce Sharpe rusya
Rusya'dan gelen bu virüse dikkat!

Yeni nedir? Neler yapmak gerekiyor?

Saldırganlar tekrardan iş başında ve kötü amaçlı yeni yazılımlarla kullanıcıları tehdit etmeye devam ediyorlar. Yeni ortaya çıkan olarak adlandıracağımız , Bruce Sharpe ve Integrated Petroleum Services adındaki e-postalar ile kurban bilgisayara bulaşıyor. Bu e-postalar içinde zararlı yazılımın olduğu Word ve Excel dosyaları var. Virüs içindeki makroları çalıştırarak yayılıyor. Yapılan incelemelerde ün Rusya'dan gönderildiği ve Türkiye'deki kullanıcıların hedef alındığı görülüyor.

Bruce Sharpe malware'ı, e-postayı okumak ve eklenti dosyayı açmaya ikna edecek olan mail adreslerini ve konuyu kullanıyor. Malware'ın hedefinde yüksek oranda küçük ve orta ölçekli işletmeler var. Zararlı içerikli yazılımlar şifreleri çalmayı amaçlar ki, bunlar arasında banka hesabı, PayPal, diğer mali platformlar, Facebook ve farklı sosyal ağ platformları bulunuyor.

Bruce Sharpe malware'ı daha yeni olduğu için anti-virüs yazılımları tarafından tanınması zaman almakta ve anti-virüs güncellemesi yayınlayana kadar bulaşılan sistemlere zarar verebilir. Bu virüsten korunmak için şunları yapabilirsiniz;

-Kaynağını bilmediğiniz e-postaları kesinlikle açmayın ve silin.

-Bilmediğimiz kaynaklardan gelen eklenti dosyalarına veya mesajlardaki linklere tıklamayın.

-Tanıdığınız kişilerden veya kaynaklardan gelen e-postalar olsa bile bile linklerdeki adreslerin doğruluğundan emin olun.

-Anti-virüs yazılımını güncelleyin.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

omrkcmn omrkcmn

Office programının bir özelliiğide makroları devre dışı bırakabilmedir.Güvenli olduğu kanatindeysek devre dışı bırakabiliriz Bilinmeyen ofis dosyaları bu şekilde açılabilir. Keşke bunu vurgulasaydı editör kardeş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.11.2015 10:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 473

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın