| Üye ol | 11 Aralık 2016,Pazar

LINE'dan ileri seviye için

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.10.2015, 16:34 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015, 16:39
Etiketler:
line mesajlaşma uygulama güvenlik Letter Sealing mobil
LINE'dan ileri seviye güvenlik için Letter Sealing

LINE, hiçbir üçüncü şahsın mesaj içeriğini göremediği uçtan uca kriptolama özelliği olan ’i kullanıma sundu.

LINE'ın uçtan uca kriptolama (End-to-end Encryption, E2EE) özelliği olan Letter Sealing sayesinde sohbet eden kişilerin mesajları şifreleniyor ve şifrelerini açan anahtar bir ana bilgisayar (server) yerine, sohbet eden kişilerin cihazlarında bulunuyor. Böylece sohbet eden kişiler dışında kimse şifreli mesajların içeriğini okuyamıyor. Dünyada bu özelliğini hem bilgisayarlarda (PC ve Mac) hem de Android ve iPhone cihazların tümünde uygulayan tek sı LINE oldu.

İlk olarak bire bir görüşmelerde ve Konum Paylaşma özelliğinde etkin olan Letter Sealing'in önümüzdeki dönemde daha fazla özelliği ve cihazı kapsaması planlanıyor. Tamamen şifreleme için görüşme yapan iki tarafın da cihazlarında özelliğini aktif hale getirmesi gerekiyor. Android kullanıcılarının cihazlarında otomatik olarak aktif olan özellik, bilgisayar ve Chrome eklentilerinde oturum açıldığında da otomatik olarak aktif oluyor. iOS kullanıcılarının hizmeti etkin hale getirmek için LINE'ın Ayarlar menüsünün altındaki Sohbet ayarları sekmesinde yer alan Letter Sealing seçeneğini kullanması gerekiyor.

LINE'ın halihazırda güçlü güvenlik sunan çeşitli özellik ve programlarının en yenisi Letter Sealing oldu. Dünyada iç denetim yönetimi alanında üç uluslararası sertifikaya (SOC2, SOC3 ve SysTrust) sahip olan ilk mesajlaşma uygulaması LINE, yakın zamanda güvenlik açığı bulan kullanıcılarını ödüllendirdiği LINE Bug Bounty Programını duyurmuştu. LINE'ın kullanıcılarının mahremiyetini korumak üzere sunduğu özellikler arasında belirlenen sürede mesajların kendisini sildiği "Saklı Sohbet" ve uygulama açılışını kısıtlayan "Şifre Kilidi" özellikleri de bulunuyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Merhaba Merhaba

Saklı sohbet nasıl aktif olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.11.2016 19:12
Celik Celik

Kilidi nasıl kaldırabiliriz acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.11.2016 22:40
Farhat ibadullayev Farhat ibadullayev

Bunu yaptıkları çok kötü olmuş vallahi hep söhbetlerim kilitlenmiş anlıyamıyorom lazım oldukça insanlar kendileri seçebilirdi kilitlemeyi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 29.08.2016 09:53
Kenan cetin Kenan cetin

Kafasına göre işler yapıyor ama benim resimlerini hepsi kilitlendi bazılarını sildi nasıl bisey bu lay nasıl yapar bunu şikayet edeceğim am nasıl bu kilidi açacağım birisi yardımcı olsun lutfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır7
cevapla 15.08.2016 22:58
Kenan cetin Kenan cetin

Benim resimlerini kitlendi layn gelen mesajları da acamiyorum biri yardımcı olsun bu ne biçim iş

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır4
cevapla 15.08.2016 22:56
Baki Baki

https://help.line.me/line/?contentId=50001520 Arkadaşlar burdan bakabilirsiniz yazışma ve sesli aramadan girip oradan letter sealingi kapatıyorsunuz o kadar :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.11.2016 22:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın