| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

, uzmanlarını yarıştıracak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.10.2015, 19:09 Güncelleme Tarihi: 08.10.2015, 19:12
Etiketler:
STM siber güvenlik güvenlik güvenlik uzmanları yarışma
STM, siber güvenlik uzmanlarını yarıştıracak

, Türkiye’nin en kapsamlı etkinliklerinden birini düzenliyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı iştiraki olup, alanındaki büyük yatırımlarıyla dikkat çeken Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (), Türkiye'nin en kapsamlı siber etkinliklerinden birine imzasını atıyor. Bilkent Üniversitesi Merkez Spor Salonu'ndaki da çok sayıda siber uzmanı kıyasıya bir mücadele için ilk kez bir araya geliyor. STM, Capture the Flag (CTF) adı verilen yarışmada siber nı buluşturuyor. Kamu kurum ve kuruluşlarını, özel sektörü ve gönüllüleri bir araya getiren bu etkinlik Türkiye'de bu alanda yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olacak.

Sistemdeki açıkları bulacaklar

Siber güvenlik profesyonelleri tarafından yaratılan sistem açıklarını bularak yarışmayı kazanmaya çalışacak uzmanlar kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak. CTF etkinliğinde, güvenlik uzmanları ve programcılar kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı yakalamaya çalışacaklar. Ücretsiz ve gönüllülük esasına göre yapılacak olan etkinlikte kamu, özel sektör ve üniversiteler gibi geniş bir yelpazenin ortak bir çatı altında bir araya gelmesi ve bu alandaki bilgi paylaşım ağının oluşturulması amaçlanıyor

Açıklar da görülecek yetenekler de

Yarışmaya katılacak kurum ve kuruluşlar, kendi siber güvenlik ekiplerini deneme fırsatı yakalayarak eksiklerinin detaylı bir şekilde görecek. Yarışmaya bireysel katılacaklar ile üniversite öğrencileri ise siber güvenlik alanında çalışan firmalara ve kamu kuruluşlarına kendilerini gösterme şansı yakalayacaklar. Yarışmada dereceye girenlere de çeşitli ödüller verilecek. Öte yandan "Bayrağı Yakala" yarışması öncesinde sektörün önde gelen güvenlik uzmanları siber güvenlik alanındaki güncel gelişmeler hakkında konuşmalar yapacak.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

selim selim

Böyle şeylerin sürekli olması lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.10.2015 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 462

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın