| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Mail kullananlar dikkat!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.05.2011, 19:49 Güncelleme Tarihi: 23.05.2011, 19:52
Etiketler:
Yahoo yahoo mail güvenlik
Yahoo Mail kullananlar dikkat!

Phishing saldırılarının hedefi şimdi de Mail kullanıcıları. Bu mail Yahoo'dan gelmiyor.

İnternet korsanlarının son günlerdeki hedefi ! Mail kullanıcıları oldu. mailbot@yahoo.com adresinden gönderilen ve Gönderen kısmında Yahoo yazan "Your mailbox has exceeded the storage limit" başlıklı mailler ile Yahoo hesap bilgileri çalınıyor.

10 GB mailbox limitiniz doldu, mail almak ve gönderme konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız hesabınızı doğrulayın mesajını içeren bu maillerin imza kısmında System Administrator yazıyor.

Yahoo! Kullanıcılarından hiçbir şekilde şifre vb. bilgileri talep etmediğini yineleyerek bu tür maillere cevap yazılmaması konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Phishing nedir?

Yemleme, sözcüğü İngilizce "Password" (Şifre) ve "Fishing" (Balık avlamak) sözcüklerinin birleşmesiyle oluşturulmuş phishing sözcüğünün Türkçe karşılığıdır. Yemleme, yasadışı yollarla bir kişinin şifresini veya kredi kartı ayrıntılarını öğrenmeye denir. "Yemleyici" diye tanımlanan şifre avcıları, genelde e-posta vb. yollarla kişilere ulaşır ve onların kredi kartı vb. ayrıntılarını sanki resmi bir kurummuş gibi isterler. Bu "av"a karşılık veren kullanıcıların da hesapları, şifreleri vb. özel bilgileri çalınmaktadır.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 45

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın