| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Dolandırıcıların yeni hedefi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 14.05.2011, 08:00 Güncelleme Tarihi: 14.05.2011, 08:00
Etiketler:
facebook facebook güvenlik dolandırıcılık İnternet
Dolandırıcıların yeni hedefi Facebook

güvenliği ile ilgili bir uluslararası araştırmaya göre, son yıllarda gibi sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcılarına yönelik girişimlerinde artış var.

Microsoft'un araştırması, kullanıcıların kişisel bilgilerini edinmeye yönelik girişimlerinin 12 kat arttığını gösteriyor. BBC'nin teknoloji muhabiri, sanal sosyal paylaşım sitelerinin ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde, dolandırıcılık girişimleri için bu mecranın seçilmesinin şaşırtıcı olmadığını söylüyor.

Araştırmanın sonuçlarını içeren raporda da "Sosyal paylaşım sitelerinin popülerliği suçlular için yeni fırsatlar doğurdu. Suçlular bu şekilde yalnızca kullanıcılara değil, aynı zamanda kullanıcıları taklit ederek arkadaşlarına, ailelerine ve iş arkadaşlarına da ulaşabiliyor" dendi. Araştırma, 600 milyon bilgisayardan alınan verilere dayanıyor.

Dolandırıcılık girişimlerinin çoğunda, kişilere içeriği önemli gibi görünen mesajlar gönderiliyor. Mesajların içindeki bağlantıları ise alıcıları sahte sitelere yönlendiriyor. Kişiler, bu sitelerde sahte yazılım programları satın alıyor ya da önemli kişisel bilgilerini veriyor.

Araştırma, dolandırıcılık girişimlerinin yaygın pazarlama yöntemlerini kullandığını da tespit ediyor.
Microsoft, bilgisayar kullanıcılarına dolandırıcılara karşı kullandıkları programları güncellemeleri ve güvendikleri anti-virüs programlarını kullanmaları çağrısı yapıyor.

Kaynak: İHA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 42

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın