| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

“ yeterince güvenli değil”

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 19.04.2011, 12:24 Güncelleme Tarihi: 19.04.2011, 14:06
Etiketler:
facebook güvenlik facebook sophos güvenlik https phishing
“Facebook yeterince güvenli değil”

, ’un kullanıcılarına daha iyi bir sunması gerektiğini söylüyor.

Kullanıcıları sayesinde değerini hızla arttırmaya devam eden Facebook, kullanıcılarına gereken güvenliği sağlıyor mu? Deneyimli firması 'a göre hayır. Sophos, yayınladıkları bir yazı ile 'un kullanıcılarının güvenliğine yeterince önem göstermediklerini söylüyor. (kullanıcıların erişmek istedikleri siteleri taklit ederek kullanıcıların bilgilerini çalan web siteleri) olaylarının sıkça yaşanması üzerine Sophos'un teknoloji danışmanları ve güvenlik analistlerinin Facebook için önerdiği güvenlik önlemleri ise son derece mantıklı görünüyor.

Sophos'tan Graham Cluley'in ilk önerisi gizlilik ve güvenlik ayarlarının herkes tarafından değiştirilebilir değil, tek çeşit olması. Böylelikle kullanıcı kendi açtığı bir özellik yüzünden sorunlar yaşamaz. Cluley'in ikinci önerisi ise uygulama geliştiricilerinin ve uygulamaların Facebook platformunda yayınlanmadan önce incelenmesi ve onaylanması. Bu da kötü amaçlı uygulamaların büyük bir kısmını ortadan kaldırabilir. Son öneri ise 'in site üzerindeki her alanda kullanılması. Bakalım Facebook, kullanıcılarının güvenliğine önem vererek bu güvenlik önerilerine kulak verip değişiklikler yapacak mı?

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 36

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın