| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

3.5 milyon insanın önemli bilgileri “kazara” internete açıldı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.04.2011, 11:05 Güncelleme Tarihi: 13.04.2011, 11:14
Etiketler:
kimlik hırsızlığı güvenlik database teksas kimlik
3.5 milyon insanın önemli bilgileri “kazara” internete açıldı

Texas eyaleti denetçisinin yaptığı hata, 3.5 milyon kişinin önemli bilgilerinin internete sızmasına yol açtı.

Sadece bize mi öyle geliyor bilmiyoruz ama son zamanlarda bilişim dünyasında "kazara" birçok şey yapılmış gibi geliyor.Flickr'ın kazara bir kullanıcının bütün fotoğraflarını silmesi, Amerikan hükümetinin kazara 84 bin web sitesini kapatması, Gmail'de 100.000'den fazla kullanıcının hesaplarının kazara resetlenmesi ve tabi en ilginci olan 75 yaşındaki bir kadının kazara iki ülkenin internetini kesmesi gibi. Ancak bu sefer yaşanan olay birçok insanın ciddi bir şekilde sorunlar yaşamasına neden olabilir.

Texas eyaleti denetçisi, öğretmen emeklilik sistemi, Texas iş gücü komisyonu ve Texas çalışanları emeklilik sistemindeki bilgileri kazara internetin erişimine açık bir servera yükledi. Bu da demek oluyor ki 3.5 milyon kişinin sosyal numarası, adı, soyadı, adresleri ve doğum tarihleri herkes tarafından ulaşılabilir bir haldeydi. Erişime açılan bilgilerin eyalet yasaları gerecğinde şifrelenmiş olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. yapmaya niyetli birisi için adeta bir altın madeni değerindeki bu açık yüzünden mağdur olanlar olursa devletin ne gibi bir tazminat ödeyeceğini görebileceğiz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 33

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın