| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

dizüstü bilgisayarlar yüklü mü satılıyor?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 31.03.2011, 11:15 Güncelleme Tarihi: 31.03.2011, 11:31
Etiketler:
laptop keylogger hack samsung virüs
Samsung dizüstü bilgisayarlar keylogger yüklü mü satılıyor?

Bir kullanıcının unda bulması, Samsung’a sıkıntılı günler yaşatacak gibi görünüyor.

Birçok bilgisayar kullanıcısı güvenliklerinden emin olabilmek için bilgisayarlarına anti programları yüklerler. Peki ya bilgisayar, satın aldığınız anda zaten virüslüyse? İşte marka satın alan bir kullanıcının başına gelen de tam olarak bu. R525 ve R540 model Samsung laptoplar, üretimden içerisinde bir la çıkmışlar. erların da en sık kullandığı yöntemlerden birisi olan keylogger, klavyeden basılan her tuşu bir dosyaya aktararak kaydeden ve internet üzerinden hackera mail atmaya yarayan bir virüs çeşididir. Yani kendi bilgisayarınızda olmasını isteyeceğiniz en son şeylerden birisi.

Virüslü laptoplardan birisini satın alan bir kullanıcının bilgisayarında keylogger bulması ve bunu bildirmesi üzerine oldukça zor bir duruma düşen Samsung, önümüzdeki haftalarda konuyla ilgili olarak birçok dava ile karşılaşabilir. Windows klasörünün içerisindeki SL isimli klasörde bulunan StarLogger isimli keylogger programının ise oraya nasıl girdiği konusunda Samsung'un da pek bir şey bilmediği ortada.

Samsung, yaptığı resmi açıklamada, durumu ciddiye aldıklarını ve konuyla ilgili bir iç soruşturma başlattıklarını duyurdu. Samsung, kendi içindeki hackerın kim olduğunu önümüzdeki günlerde bulabilecek olsa da kendilerine olan güveni derinden sarstıkları da bir gerçek. Ayrıca şu an piyasada olan ve içerisinde keylogger yüklü olan laptopların geleceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 30

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın