| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

tuzağı 2. perde

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.03.2011, 11:55 Güncelleme Tarihi: 25.03.2011, 12:08
Etiketler:
reklam facebook güvenlik gizlilik facebook güvenlik
Facebook reklam tuzağı 2. perde

Sorgusuz sualsiz sizi aracı yapan , aynı zamanda bu reklamları kapatma olanağı da veriyor. Fakat kapatmadıkça bilgilerinizle reklam yapıyorsunuz.

Daha önce Facebook'ta reklam tuzağına düşmeyin başlıklı haberimizde duvarınızı panosuna çeviren uygulamalara karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekmiştik. Facebook üçüncü parti uygulamalardan kaynaklanan sorunlarda sorumluluk almayı reddediyor. Kullanıcıların kendi lerine dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek oluşan mağduriyetlere sessiz kalmayı tercih ediyor.

Türkiye 26 milyon kullanıcı ile dünyada en çok Facebook üyesine sahip 4. ülke konumunda. Bu kadar popüler olan sosyal paylaşım sitesi Facebook birçok markanın online pazarlama platformuna dönüşmüş durumda. Piyasa değeri her geçen gün katlanarak artan Facebook henüz sürdürülebilir bir gelir modelini oluşturamadı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in farklı gelir modelleri için arayışları devam ederken kullanıcı bilgilerinin pazarlama şirketlerine satıldığı yönünde iddialar ise ortalıkta dolaşıyor.

Facebook'un Ocak ayında duyurduğu sponsorlu reklamlarda kullanıcıların profil resimlerini kullanmaya başlaması ve bunu kullanıcıların izni ile yaptığını iddia etmesi ise yeni bir tartışma konusu oldu. Hesap ayarlarına eklenen ve Facebook'un sizin adınızı, resminizi sponsor reklamlarda kullanmasına izin veren sayfadan birçok kullanıcının haberi yok. Bu ayarları değiştirmediğiniz sürece sizin izniniz ile adınızın, profil resminizin sponsor reklamlarda kullanılmasına izin vermiş sayılıyorsunuz.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Berat Berat

Haklı ya kurtulmanın bir yolu yok mu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.03.2012 11:37
Gül Gül

yha facebook'uma girdiğimde reklam sayfası çıkıyor bundan nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 26.01.2012 13:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 26

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın