| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

e yardım ederken bile dikkat edin

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 24.03.2011, 15:08 Güncelleme Tarihi: 24.03.2011, 15:11
Etiketler:
japonya depremi deprem kaspersky phishing spam
Depreme yardım ederken bile dikkat edin

Kasperksy Lab, bilgisayar kullanıcıları geçtiğimiz günlerde Japonya’ya yaşanan sonrasında ortaya çıkan ve kullanıcıları olumsuz etkileyen kötü amaçlı lere karşı uyarıyor.

Lab uzmanları in hemen ardından " dünyanın en pahalıya mal olan felaketi olabilir" gibi e-postalarda yer alan linklere tıklayan kullanıcıların kötü amaçlı web sitelerdeki kötü amaçlı uygulamaları yüklemek üzere yönlendirdiğini açıkladı.

içeren e.postalar aynı zamanda Twitter'dan gelmiş gibi gösteriliyor ve kullanıcı "Twitter'da 6 adet okunmamış mesajınız var. Video: Fukishima yasak alanı içinde. Lütfen aşağıdaki linke tıklayın. Onaylamanızın ardından bütün Twitter mailleriniz bu adrese yönlendirilecek" gibi bir mesaj ile karşılaşıyor. Uzmanlar Twitter'dan gelen bu tür e-postalara tıkladığınız anda kullanıcıların kötü amaçlı yazılım sitelerine yönlendirildiğini belirtiyor. Geçtiğimiz 40 saat içerisinde exploit bulunduran kötü amaçlı yazılım alanları 8 kere değişmiş olmasına rağmen halen devam ediyor.

Kaspersky Lab uzmanlarının deneyimlerine göre siber suçlular her zaman doğal felaketler veya buna benzer durumlardan yararlanmaya çalışıyor. Uzmanlar bu nedenle kullanıcıların haberleri bildikleri ve güvenli olduğundan emin oldukları sitelerinden takip etmeleri; e.posta veya sosyal ağlardan gelen linkleri takip etmemeleri gerektiğini söylüyor. Kaspersky Lab aynı zamanda güvenlik çözümlerinin de güncel olması gerektiğini önemle vurguluyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 25

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın