| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

dolandırıcılarının son numarası

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 22.03.2011, 17:22 Güncelleme Tarihi: 22.03.2011, 17:35
Etiketler:
hacker dolandırıcılık kredi kartı hack Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK
Kredi kartı dolandırıcılarının son numarası

, dolandırıcılığı yapan siteyi açıklayarak dolandırıcılığa karşı halkı uyardı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (), kullanıcılarını, kurumun internet sitesini taklit ederek dolandıranlar konusunda uyardı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) yapılan açıklamada, kredi kartı aidat geri ödeme vaadi, kişisel bilgilerin güncellenmesi gibi sebeplerle kredi kartı ve kişisel bilgilerin talep edildiği ve spam türü e-postalar aracılığı ile bağlantı adreslerinin yayıldığının görüldüğüne dikkat çekildi.

Son olarak BDDK'nın internet sitesinin http://www.bankalarbirligi.com sayfası üzerinden taklit edilerek kişilerin kredi kartları ve kişisel bilgilerinin istenildiğinin belirlendiği açıklamada, BDDK'nın internet adresi'nin www.bddk.org.tr olduğu hatırlatıldı ve kurumun herhangi bir şekilde internet üzerinden veya telefonla kişisel bilgi veya kredi kartı bilgisi talep etmediği vurgulandı.

Açıklamada, konu ilgili olarak gerekli yasal girişimlerde bulunulması hususu saklı kalmak kaydıyla, vatandaşlar, muhtemel mağduriyetlerinin önlenmesi bakımından dolandırıcılığa dönük kart ve kişisel bilgi taleplerine itibar etmemesi konusunda uyarıldı.

A.A
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 24

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın