| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

izlerken bilgisayarınızdan olmayın

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.03.2011, 21:00 Güncelleme Tarihi: 07.03.2011, 21:00
Etiketler:
simpsons dizi virus kaspersky
Dizi izlerken bilgisayarınızdan olmayın

Lab uzmanları, lerin online izlenme oranlarının yüksekliğinin scam taktiklerini de beraberinde getirdiğini söylüyor.

Günümüzde milyonlarca insan internet üzerinden sevdikleri leri izleyebiliyorlar. Her ne kadar bu tür popüler dizilerin hepsine web'den ücretsiz ulaşmak mümkün olmasa da korsan bir bölüm izlemeye çalışırken ekranda içeriğin telif haklarından dolayı kaldırıldığına dair bir yazı beliriyor. Ancak tanım alanında özel URL yer alıyorsa diziyi izleyebiliyorsunuz. Bu tür URL'ler servisler aracılığıyla bit.ly gibi genellikle kısaltılmış veya gizlenmiş oluyor. Bunlara tıklamak kullanıcıyı yasak içeriğe yönlendiriyor ve "Sayfa içeriğinin kilidini açmaktan bir adım uzaktasınız! Bu içeriğe ulaşmak için önerilerden bir tanesini kabul etmek zorundasınız" yazısı sizi karşılıyor. Kullanıcılar "Oyun anketlerini doldurun ve nakit kazanın!", "Pop oynayın ve ücretsiz düşürün!", "Ücretsiz Duck Hunter oynayın!" gibi yazılarla karşı karşıya kalıyor. Ayrıca, içerik hemen izlemeye hazır olmuyor ve özel bir öneriyi de beraberinde getiriyor. Bu sayfaya tıklayan kullanıcı başka bir sayfaya yöneliyor ve açılan sayfada da "Kazanmak için bu adımları takip edin; Hemen yükleyin tuşuna basın, ayarları masaüstünüze kaydedin, kaydettikten sonra ayarlara iki kez tıklayıp masaüstünüze kaydedin" yazıları beliriyor.

Lab uzmanları bu tür uygulamaların her ne kadar kötü niyetli olmasa da bilgisayara indirilmesinin yol göstericiyi ekrana getirmemesine ve buna ek olarak çevrimiçi reklamların bilgisayarı dolaylı yollardan etkilemesine neden olduğunu belirtiyor ve kullanıcıları online dizi izlerken oluşabilecek tehlikelere karşı uyarıyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 18

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın