| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Devlet, halkını ler mi?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.01.2011, 09:52 Güncelleme Tarihi: 26.01.2011, 10:06
Etiketler:
şifre çalma hack facebook sniffing tunus
Devlet, halkını hackler mi?

'ta aktivistlerin bir numaralı iletişim aracı olan , devletin bir rezaletini gözler önüne serdi.

'ta halkın ayaklanması ve devlet başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin devrilmesiyle ilgili haberleri medyadan takip etmişsinizdir. Fakat dün öğrendiğimiz bir olay, Tunus'ta yetkililerin gerçekleştirdiği bir rezaleti gözler önüne serdi.

Yılbaşında güvenlik uzmanlarından Joe Sullivan ilginç bir durum keşfetti. Tunus'tan Facebook'a bağlanan herkesin servis sağlayıcıları, zararlı bir kod çalıştırıyordu. Bu kod girilen kullanıcı adı ve şifreyi farklı bir adrese de yönlendiriyordu.

Ülkedeki kaos durumunda aktivistlerin en önemli iletişim aracı olarak görünen Facebook'a devletin ulaşması demek hem bir manada sansür olacaktı hem de "anonim" olarak kalmak isteyen aktivistlerin kimlikleri belirlenecekti. Durumun farkına varan Facebook yetkilileri kullanıcılarının bilgisini korurken diğer yandan da politikaya uzak durmak istiyordu.

Bunun üzerine devreye giren Facebook güvenlik ekibi birkaç düzeltme ile bu şifre hırsızlığının önüne geçti ve şifresi çalınan kullanıcılara, şifrelerini değiştirmeleri konusunda yardımcı oldu.

Güvenlik açıklarıyla bol bol eleştirdiğimiz Facebook, bu kez gözümüze girdi. Hatta Tunusluların gözünde bir kahraman gibi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

mesut hoşgör mesut hoşgör

sansürcü zihniyet internette yapacağını yapıyor yine

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.01.2011 15:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın