| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, larını ile kontrol edecek!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.12.2015, 11:09 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015, 11:23
Etiketler:
uzay nasa sony PlayStation VR robot insansı robot teknoloji
NASA, uzay robotlarını Playstation VR ile kontrol edecek!

ve , ile Dünya'dan daki larını kontrol edecek.

Gelişen ile beraber ı keşfetmemiz için illa insanlı uzay uçuşları gerekmiyor. Bunun için bir robot gönderiyor ve un bizim için uzayda bir yerleri keşfetmesini bekleyebiliyoruz. Kısıtlı da olsa Dünya'dan bu robota komutlar gönderiyor ve robottan bize oradan veriler göndermesini de isteyebiliyoruz. NASA ise bu olayı biraz daha ilerletmeye kararlı gibi görünüyor.

Road to VR'ın raporlarına göre, NASA ve Sony, "Mighty Morphenaut" isimli bir iş birliği üzerinde çalışıyor. Belirtilene göre iki şirket bu iş birliği kapsamında, PlayStation VR'ın da yardımıyla uzaya gönderdikleri ları Dünya'dan "neredeyse" gerçek zamanlı bir şekilde kontrol edebilecekler.

Şu an ise bu iş için denemeler yapılıyor. Operatörler, özel bir uzay mekiği simülasyonunda Dünya'dan, görevi güvenli bir şekilde nasıl gerçekleştirebilirler bunun üzerinde çalışıyorlar. Zaten aşağıda bu konuyla ilgili göreceğiniz videoda da operatörlerin uzay mekiği simülasyonunda önündeki engelleri nasıl kaldırdığını ve herhangi bir nesneyi bir yerden bir yere nasıl taşıdığını göreceksiniz.

İşte o video;

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 7742

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın