| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

açık kaynağa geçişi hızlandırıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.12.2015, 18:44 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015, 18:48
Etiketler:
EMC açık kaynak REX-Ray Projesi RackHD James Watters John Roese
EMC açık kaynağa geçişi hızlandırıyor

Yeni projesi, hiper ölçekteki veri merkezlerinde endüstri genelindeki zorlukları ele alarak açık kaynağın faydalarını kurumlara yaşatıyor

, sunucu ve ağ kaynaklarını hiper ölçekte yönetmek ve düzenlemek konusunda endüstri genelinde karşılaşılan sorunları çözmek üzere tasarlanan platform-agnostik teknoloji yığını 'yi (Rack 'H' 'D') tanıttı. EMC ayrıca Docker, Mesos ve diğerleri tarafından sağlanan kapsayıcılarla kullanılmak üzere depolama düzenleme motoru REX-Ray Projesi ile ilgili yeni güncellemeleri tanıttı.

RackHD Uygulama Arayüzü Geliştiricilere Açık

RackHD yazılımı, bugünün sunucularının önemli bir kısmı üzerinde bulma, açıklama, sağlama ve programlamanın otomasyonunu sağlayan donanım yönetim ve düzenleme (M&O) olanağı sunuyor.

Modern veri merkezleri, hiper ölçekli kullanım durumlarında her geçen gün artan oranda Ticari Olarak Kullanıma Hazır (COTS) farklı donanımlardan oluşan, birden çok satıcıdan edinilen depolama, ağ oluşturma ve sunucuların bileşimini içeriyor. Düşük seviyeli işletim sistemlerinin kurulması veya farklı cihazlarda bellenim ve BIOS güncellemelerinin gerçekleştirilmesi veri merkezi mühendislerini zorlayan bir iştir ve hiper ölçekte bu işlemlerin gerçekleştirilmesini daha da zor ve daha masraflı hale getirir. RackHD, çeşitli veri merkezi donanımları üzerinde bu temel görevleri otomatik ve basit hale getirmek üzere tasarlandı.

Geliştiriciler RackHD API'ını daha büyük bir düzenleme sistemi içinde bir bileşen olarak veya söz konusu donanımdan bağımsız olarak donanım hizmetlerinin yönetilmesi için bir kullanıcı arayüzü oluşturarak kullanabilir. Çözüm kurumların yüksek miktarda olağan sunucu ve heterojen altyapı kullanan modern uygulamaların dağıtımını hızlandırabilmelerine yardımcı olmak üzere tasarlandı.

"RackHD sayesinde iki haftada tüm geçiş sağlandı"

Bulut Platform Kuruluşu Pivotal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü James Watters, "RackHD Projesi ekibi ile ortaklık kuran Pivotal artık ilk kez sanal olmayan ve hibrit dağıtımları gerçekleştirebiliyor. RackHD'nin gücü ve uyarlanabilirliği, temel CloudFoundry kodlarında herhangi bir değişikliğe gerek duymadan kavramdan teknolojinin uygulamasına geçişi iki hafta içinde gerçekleştirebilmemizi sağladı" dedi.

EMC Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CTO John Roese, şunları söyledi:

"Büyük endüstriyel zorlukların çözülmesine yardımcı olabilmek ve herkesin katılım gösterebileceği, katkıda bulunabileceği, eleştirebileceği ve işbirliği yapabileceği bir şekilde yeni teknolojiler geliştirmek için EMC çalışanlarının kodu doğrudan geliştirdiği yeni geliştirme modeli ile EMC heyecan dolu bir süreçte bulunuyor. RackHD, CoprHD ve REX-Ray Yazılım Tanımlı veri merkezlerindeki önemli sorunları ele alan teknolojiler. Bu teknolojileri açık ve erişilebilir hale getirerek, geliştirici topluluklarla ortak çabalarımızın çok sayıda kurum ve uygulamaya fayda sağlayacağını umuyoruz."

CoprHD Topluluğu CoprHD 2.4'ü Yayınlıyor

CoprHD birden çok satıcının sağladığı depolamayı merkezileştiren ve basit, genişletilebilir bir platform haline getiren bir açık kaynak depolama otomatikleştirme yazılımıdır. CoprHD Topluluğu yeni özellikler, projeler, topluluk katkıları ile Apache Lisansı 2.0 için yeni bir lisanslama anahtarı eklemek üzere CoprHD 2.4 ile ilk resmî sürümünü sundu. Bu yeni sürüm EMC ECS nesne depolama ile EMC XtremIO 4.0 yazılımı için yeni REST API içermek üzere CoprHD'nin kapsamını genişletiyor.

EMC REX-Ray Depolama Düzenleme Motorunu Güncelliyor

EMC ayrıca REX-Ray depolama düzenleme motorunun yeni sürümünü açıkladı. EMC tarafından yürütülen REX-Ray, Docker, Mesos ve diğerleri dahil olmak üzere sağlanan kapsayıcı çalıştırmaları için kalıcı depolama erişimi sunan bir açık kaynak projesi. Olağan depolama, sanallaştırma ve bulut platformları üzerinde gelişmiş depolama işlevselliği sağlamak üzere tasarlandı.

Yayınlanan 0.3 sürümü, GCE (Google Compute Engine) ile birlikte EMC Isilon ve EMC VMAX depolama sistemleri için genişletilmiş depolama platform desteği dahil olmak üzere topluluk katkılarıyla çok sayıda yeni güncelleme içeriyor. Buna ek olarak REX-Ray ana bilgisayarların yanıt vermeyen ana bilgisayarlardaki tanıtılan birimlerin yeniden atanmasını sağlayan öncelikli birim tanıtma işlevi ile güncellendi. Bu durum uygulamaların kalıcı olarak depolama erişimine olanak tanıyor.

Ulaşılabilirlik

RackHD Projesi Apache Lisansı Sürüm 2.0 altında yer alıyor ve GitHub'da https://github.com/RackHD adresinde bulunuyor. CoprHD 2.4 Apache Lisansı Sürüm 2.0 altında yer alıyor ve https://coprhd.org/ adresinde bulunuyor. REX-Ray 0.3 Apache Lisansı Sürüm 2.0 altında yer alıyor ve GitHub'da: https://github.com/emccode/rexray adresinde bulunuyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 7742

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın