| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

Dünyanın en yüksek i 'de 90 günde inşa edilecek

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 21.06.2012, 09:23 Güncelleme Tarihi: 21.06.2012, 10:34
Etiketler:
gökdelen mimari mühendislik inşaat çin bina dünyanın en yüksek binası sky city tower kule
sky city tower china 90

li mimarlık firması, dünyanın en yüksek i 'ın ına yakın zamanda başlayacak. Amaç 90 günde montajı bitirmek.

Dünyanın en acayip olayları Asya'da dönüyor. Havasından, suyundan mıdır artık, nedir biz çözemedik, fakat ardı arkası da kesilmiyor. li BSB (Broad Sustainable Building - Geniş Çevreci ) firması, dünyanın en yüksek sını sadece 90 günde inşa etmek istiyor. Hedeflenen yükseklik 1 km'den daha fazla.

Bildiğiniz gibi olan Burj Khalifa binası 800 metrenin üzerinde bir yüksekliğe sahip. Ulaşılamaz gözüken bu yüksekliğe harikası bir bina ve dev bir yatırımla ulaşan Arapların rakibi olacak Çinli firma ise 1.1 km yüksekliğinde bir bina planlıyor. 220 katlı olarak planlanan binanın inşaat teknikleri de BSB firmasına özel olacak. Örnek olarak Shangai Tower 2.2 milyar dolara, Burj Khalifa ise 1.5 milyar dolara mal olmuştu. Çinlilerin i ise sadece 628 milyon dolara mal olacak.

(Gökkent si) ismindeki gökdelenin bitirilmesinin 90 gün sürmesi bekleniyor. Normalde yıllar süren inşaat süreci, Çinli mühendislerin aşağıdaki videoda görebileceğiniz tekniğiyle bir kaç güne inebiliyor. Binanın tüm ana parçaları bir fabrikada üretiliyor ve inşaat alanında sadece birleştiriliyor. Bu yüzden de bina normalden çok daha kısa sürede tamamlanıyor.

BSB firmasının daha önce 15 günde inşa ettiği 30 katlı bina;

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 1889

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın