| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Meğer tarih öncesinde bile varmış

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.05.2012, 15:24 Güncelleme Tarihi: 23.05.2012, 15:25
Etiketler:
mark zuckerberg facebook
Meğer Facebook tarih öncesinde bile varmış

Rusya ve İsveç'te araştırmacıların yaptıkları çalışmalara göre mağara duvarına çizilen resimler kabileler arası iletişimin sağlanması için kullanılıyordu.

İngiltere'nin Daily mail haber sitesinde çıkan habere göre, Cambridge Üniversitesi araştırmacıları Rusya'daki Zalavruga ve İsveç'teki Namforsen sitelerinde yaptıkları çalışmalar sonucu, mağara duvarlarına çizilmiş yaklaşık 2.500 resim ortaya çıktı. Araştırmacılara göre, Bronz devrinde kaya duvarlara çizilen, insan ve hayvan resimlerinden av partilerine kadar bir çok tasvir, o dönemde yaşayan insanların duygu ve düşüncelerini paylaşmak için kullandıkları bir yöntemdi.

Araştırmada yer alan Cambridge üniversitesi Arkeologlardan Mark Sapwell'e göre bu bölgeler çok özel mekanlar ve insanların buralara gelme sebebi, kendilerinden önce bu bölgede yaşayanları tanımalarından dolayı. Sapwell, "Tıpkı günümüzdeki gibi, insanlar binlerce yıldır birbirleriyle iletişim içindeydiler ve bu kaya resimleri de tarih öncesi toplumların kendi kimliklerini sergilemek için kullandıkları bir yoldu. Bu yüzden tıpkı 'taki statünüz gibi, kaya resimleri de sizi düşüncenizi açıklamaya davet ediyor ve aynı zamanda yorumlar içinde açıktı" şeklinde konuştu.

Günümüzde Facebook 900 milyondan fazla kullanıcısıyla oldukça popüler durumda. 28 yaşındaki kurucusu 'i kısa bir süre içinde dünyanın en zengin 29. Kişisi durumuna getiren Facebook, Türkiye'de 30 milyon 700 bin kişi tarafından kullanılıyor.

Kaynak:Sabah
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 1737

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın