| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

'dan Türk yapımı ler yolda

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 22.06.2011, 17:25 Güncelleme Tarihi: 22.06.2011, 17:31
Etiketler:
aselsan füze türkiye TSK askeri
ASELSAN'dan Türk yapımı füzeler yolda

Alçak ve orta irtifa hava hava savunma sistemleri ana yükleniciliğinde yurt içinde geliştirilecek.

'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan alçak ve orta irtifa hava savunma sistemlerinin milli olarak geliştirilmesini sağlayacak sözleşmeler, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile ASELSAN arasında imzalandı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı adına Müsteşar Murad Bayar, ASELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Memişoğlu ve Genel Müdür Cengiz Ergeneman, alçak irtifa hava savunma füze sistemi için 278 milyon 371 bin 118 lira ve 193 milyon 59 bin 102 avro; orta irtifa hava savunma füze sistemi için de 250 milyon 720 bin 295 lira ve 132 milyon 113 bin 714 avro tutarındaki sözleşmelere imza koydular.

Alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemlerinin radarlar, atış kontrol sistemleri, komuta kontrol sistemleri ve haberleşme sistemleri gibi yer sistemlerinin tümü, ana yüklenici ASELSAN tarafından geliştirilecek. Projelerde ROKETSAN füzeden sorumlu alt yüklenici olarak görev alacak. Füzelerde kullanılacak arayıcı başlıklar ve veri linkleri de ASELSAN tarafından geliştirilecek.

ASELSAN tarafından geliştirilecek alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri güncel teknolojiye ve yüksek etkinliğe sahip hava savunma sistemlerine sahip olacak, aynı zamanda sistemlerin yurt içinde geliştirilmesi ve üretilmesi sayesinde hem maliyetlerde tasarruf sağlanacak hem de kaynakların yurt içinde kalması sağlanacak. Böylece Türk savunma sanayiinin ulaştığı teknolojik düzey daha ileriye taşınacak ve 'nın ihtiyaçlarının yurtiçi olanaklarla karşılanma düzeyi artacak.

ASELSAN, 20 yıl önce Stinger füzesinin ortak üretim programı ile başladığı, daha sonra Kaideye Monteli Stinger (KMS) Sistemi projesi ile devam ettiği hava savunma alanındaki faaliyetlerini, geçtiğimiz yıllarda Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi'ni (HERİKKS) ve KALKAN Hava Savunma Radarını geliştirerek sürdürdü.

ASELSAN halen SSM ile imzalamış olduğu sözleşmeler kapsamında TSK için 35 mm'lik Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu ve Ateş İdare Cihazını geliştiriyor; ayrıca, TSK envanterinde mevcut 35 mm'lik Çekili Hava Savunma Toplarını modernize ediyor.

ÜNİVERSİTE VE KOBİ'LER AKTİF OLARAK YER ALACAK

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, Savunma Sanayii İcra Komitesi'nin 15 Haziran 2010 tarihinde yaptığı toplantıda alınan karar uyarınca yürütülen müzakereler neticesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı doğrultusunda başlatılan alçak ve orta irtifa hava savunma sistemleri kapsamında hazırlanan sözleşme imzalandı. Hava savunma projeleri, füze kısmı ROKETSAN alt yükleniciliğinde olmak üzere, yurt içi geliştirme yoluyla gerçekleştirilecek.

Proje çalışmalarına üniversiteler, araştırma kuruluşları ve KOBİ sanayi kuruluşlarının aktif katılımı da planlanıyor.

Açıklamada, ''Böylelikle Türk Silahlı Kuvvetleri son teknolojiye ve yüksek etkinliğe sahip milli hava savunma sistemlerine sahip olurken, güdümlü füzelerde sanayimizin ulaştığı teknolojik yenilik ileri bir aşamaya taşınmış olacaktır'' denildi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

HALO HALO

Hava savunma sistemindeki RUS S-400ler Acık kaynak kodlu geliştirilebilir yazılımlar ile verilecek Rusların bunu vermesi PATRIOT PAC-3 Almamamız lazım kesinlikle O kaynak kodunu havelsan-aselsan-tübitak harikalar yaratırlar.Patrıot PAC-3 Bır füzesi 11 tane S-400 e Maddi acıcan Eşit.S-400ler yerden 120 kmlık Cok yüksek irtifaya sahıpken PATRIOT PAC-3 LEr 60 KM. Patrıotlar Güzel Bir Savunma aracı olsalardı KÖRFEZ savaşında İrakın SCUD füzelerini en sefil SCUD füzelerini Vururlardı İSrailler Vuramadılar PAtrıotlarla.
Eski genel kurmay başkanı HİLMİ ÖZKÖK Elimde olsa Tüm F-16ları satar Hava kuvvetlerını MİG-29lar ile donatırdım dedi. Mig-29 Tüm yazılımları acık kaynak kod ve ss3 tabanlılar Siber saldırıdan bile etkilenmiyorlar.PARDUS gibi bir yazılım yapabilen tübitak o Kaynak kodları ıle neler yapar neler.NATONUN en İYİ ucagımız DEDİĞİ F-35ler Bİle 11G Basınc Sevıyesıne Cıkamasken MİGLER 13Gleri görür HAtta daha fazla Bile görür ama PİLOT bilincini kaybetmese.ABD nin şakşaklıgına THE-END

Aynı Görüşte misiniz?
evet131
hayır5
cevapla 06.06.2012 18:44
as as

eğer bu zamana kadar füze yapmamışsak çok geç kalmışız ben ufak tefekde olsa çalışmalarımız vardır diye umuyorum şimdi füze ne kadar önemli örnek vermek istiyorum abd iranın füze sistemlerini vurmak istiyor sabote etmeye çalışıyor iran füze yapıyor yerin altında sığınaklarda korumak istiyor abd yeraltı sığınaklarını sığınak delen bomba ile vurmak için çalışmalar yapıyor her kes biliyor bizim gerçek düşmanımız kim bizde biliyoruz şimdilik türkiye köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek zorunda ileki yıllarda zorlu geçeceğe benzeyen bunalımlı günler gözükmekte hazırlıklı olmalıyız füze yapmalı sığınak yapmalıyız gereksiz tank top tüfek harcamalarına son vermeli teknolojik çalışmalar yapılmalı yoksa ülke elimizden çıkp gider kaddafi gibi bir tane füze bile atamadan zenginlikler bereket ülkesi libyayı teslim etti yazık bir tane uçak düşüremedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 15.12.2011 14:56
lokocan lokocan

slm arkadaşlar şimdilik bişey sorucam size ya arkadaşlar çevremize bakalım yakın komuşularımıza demek istedim uzun menzili füzeleri varmı var değil mi kim ler bunlar 1.yunanıistan 2. bulgaristan 3 . iran bu devletinlerin uzun menzili füzeleri var mı var hemde binlerce ... biz ne yapıyoz geldiğimiz çağ geldiğimiz zaman dilimi itibariyle biz halen orta alçak irtifa de füzelerle meşguluz onu da allah bilir yapamıyoruz yada engelleniyor başka neden lerden ötürü yaa allah korusun ülkeiz komşularıyla savaş girerse orta ve alçak füzelerle ne yaparız füzelleri atmak istesek sınırımızı bile gecemez başımızda patlarla yanlışmıyım arkadaşlar yaa allah aşkını biz de niye yapmıyoruz biz komşularımızıda mı görmüyoruz allah aşkına yönetiçilerimizde isteğimiz bir an önce uzun benzili füzelerimiz olsun yapın 100 lerce bakın düşmanlarımız nasıl altlarına ediyorlar bir görün bende bukadar fazla ayrıntı vermek isterdim ama bu kadar ayrıntı yeter diyeye düşünüyorum selametle kalın

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır2
cevapla 19.07.2011 18:48
lucas lucas

ersenwww bende sana bir tarihçi olarak atma recep din kardeşiyiz diyorum. kardak krizini açta bir oku bakalım öyle dediğin gibi başarıyla müdahale mi etmişiz yoksa kendimizi mi kandırmışız. kardakta yunanlılar çıktı ele geçirdi bizde gittik küçücük bir taş parçası bulup bu da bizim dedik. önce araştır...
füze olayına gelince evet hortumcular soyguncular yüzünden bu güne kadar bişey yapamadık. ama şimdi değişim başladı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.02.2013 04:39
HALO HALO

.Bu Ülkede 15 genelkurmay bakanı değişti biri bile yaw aqa bizde neden füze yok demedımıkı ?Kara gücün ne kadar cok olursa olsun hava savunmanman yok İSrail icin 15 dkklıksındır :S Donanma Konusunda sanırım hemen hemen aynı fikirdeyız cok sağlam donanmamız var özellikle ABD bızden yavuz fırkatynını 2 mılyar dolara istediğinden berı donanmamıza gıpta ile bakıyorum ancak donanmakı sorun tamamı Fransız-İSrail füzeleri korkum şduurkı yazılımlarındakı sorun HARPOON FÜZELERİNİN İSrail denız sahasına bak yanlıs duymadın 200 denızı mılı kaldğında otomatık calışmıyorlar ne kadar enteresan değilmi :S Gecen KUvvet komutanlarımızdan biri biz 15 yıldır F-16dakı yazılımı değiştirmeye calısıyoruz demışti İSrail ucaklarını Kilitlenemıyorlardı bunu İTALYADAKI 2007 Yılındaki Natonun TATBİKATİNDA ögrendik :S:S 5 yıl Ugrasmısız yazılımı değiştirmek icin gecenlerde okutum artık düşman olarak radarlarında görünebiliyormuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet50
hayır0
cevapla 06.06.2012 18:31
ersenwww ersenwww

sevgili lokocan..kımse anasnın karnında füze yapmayı öğrenmedi..ewet belki gelişmiş ülkelere göre bu konuda geriyiz ama şunuda untma bütün dünya devletlerinin savaşmak ıstiyeceği son ülke türkiyedir..evde oturup dizi seyredeceğnize birz araştırmacı olun..bakın bakaılm son on yılda neleri başarmışız neleri yapmışız..yunanisatnın bulgaristanın füzesi olsa ne olur olmasa ne olur..açın ınternetide bı kardak krizni araştırın..türkiyenin ıkı saat içinde yunan donnamasını nasıl felç ettiğini bi görünn..kısa ve orta menzilli füzeler dışarıodan gelcek bı hava saldırısı için en önemli savunma mekanizmasıdır..uzun men zilli füze ise saldırı amaçlıdır..zaten türkiye yapısı ıtıbatı ıle salrdırı değil savunma amaçlı bı ülkedir..donanmaya savaş gemisi inşa eden bir fırma sahıbı olarak size şunu söyliyebilirmki ,on yıl sonra eğer herhangi bi saldrıya mağruz kalmzsak inanınki dünyda adb ye kafa tutabilecek tek ülke olcağız ..rabbim ömür veriride yaşarsak hepiniz bu sözümün ne kadar doğru olduğunu anlıc

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 12.04.2012 15:03
METESOYDAN METESOYDAN

selam arkadaşlar şimdi size füze nin öneme nedemek bakın kendi milli füze si olmayan bir devlet tıpkı tabançasız tüfeksiz avcıya ben zer. hele bizim hele bizim gibi avcı ve savaşçı türk milleti varken bizim füze sahibi olmamızı istemezler herzaman engeller çıkarırlar işta ancak böyle küçük çapta ortamenzil alçak inti faya sahip füze yapmamıza müsade ederler onuda denetliyerek ve az sayıda sırlı olar müsade ederler çünki bilirlerki türk milletti böle uzun kıtalar arası füzelere sahip olursa bu savşçı millet . korkarlar birgün dünyanın yeniden hakimi biz olacagımızı bilirler .. oyüzden hep böle bizi aç miraç çileli ayleler geçim ve derdi zorkoşullar altından 10 yıllardır yaşadıgımızı bilirler ve bizi devamlı gözlerler tüm kapıları üzerrimize kapatırlar ve ölmüyücek kadar sadece karnımızı dyuracak kadar yaşamımıza müsade ederler sayın arkadaşlar .. onun içindir ki çok gizli olarak uzun ve kıtalar arası muhakkak füze ve silah larımızı illa ki geliştirmek zorunda yız bakın bizim topraklarım

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır2
cevapla 04.07.2011 23:18
s. ersoy s. ersoy

arkadaşlar bu güne kadar başka şeylerle uğraştık galiba her şeyi göz ardı ettik yada birileri bizleri hipnozladı .. ama son yıllarda iyi kötü bir şeyler yapmaya çallışıyoruz aselsan iyi şeyler yapıyor füze diyer savunma silahları anlaşmaları yapıldı çoğu gitti azı kaldı bizim bu patriyotlara falan ihtiyacımız yok gibi amma anlamıyorum neden getiriliyor bana biraz saçma geliyor birde suriye bizim için bir tehtid diil bizlere atmosferden gelecek füzeleri karşlayacak silahlar llazım bunlarıda biz yapacağız galiba karşımıza büyük bir engel cıkmassa beş sene içinde ordumuz modern silahlara kavuşacak iş allah

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 26.11.2012 22:44
159753 159753

bizi kımsenın engelledıgı yok bız tembeliz ama sımdı basbakan emrı verdı 2014de kadar 2000 2500km fuzeler elımızde ins 2015e kadarda 3tane nukleer santrelmz olcak ıns ruslar cınler ve turkler ortak yapım 9sıddetlı depreme dayanıklı super olucaz ıns.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 12.03.2012 22:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 366

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın