| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

e bile

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 30.05.2011, 15:44 Güncelleme Tarihi: 30.05.2011, 15:49
Etiketler:
araştırma internet gelir düzeyi zengin internet alışkanlıkları banka online bankacılık
Zengine internet bile banka

Bireylerin alışkanlıkları ne göre farklılık gösterebiliyor.

Varlıklı insanların hepimizle hemen hemen aynı kaygıları var: Para, yemek ve daha bir sürü başka şey. Bu durumu online dünyaya uyarladığımızda değişen pek bir şey olmuyor, aynı kaygılar burada da devam ediyor. Fakat onların online dünyadaki öncelikleri genele oranla biraz daha farklı.

Affluence Collaborative'in yaptığı, Yenimedyaduzeni.com'un aktardığı ya göre, varlıklı insanların te yaptıkları ilk şey hesaplarını kontrol etmek veya online para transferi yapmak. 500 bin dolar ve üzerinde kazancı olanların yüzde 86'sı bankacılık işlemlerini online olarak yapıyor. Bu da kişi sayısı itibarıyla neredeyse diğer kesimlerin tamamındaki kullanım oranına eşit.

lerin internetkullanımında farklılaştığı üç alan daha var: Yemek, haber ve seks. Araştırmaya göre, varlıklı tüketici internet üzerinden daha çok haber okuyor. Yüzde 70'i ulusal haber sitelerini takip ederken, genel nüfus için bu rakam yüzde 44'lerde kalıyor.

Varlıklı kişiler, haberden sonra en çok 'yemek' için internete başvuruyor. Yüzde 61'i bir restoranda rezervasyon yaptırıyor ya da Foursquare kullanarak check-in yapıyor. Genel nüfusun sadece yüzde 13'ü, restoran rezervasyonu yaptırmak ve yüzde 23'ü de check in yapmak için internete giriyor. Seks konusuna gelince, varlıklıların yüzde 38'i yetişkin sitelerini ziyaret ediyor, bu da genel nüfustaki yüzde 23'lük oranı bir hayli aşıyor.

Varlıklıların geri kalan kısmı ise internete boş vakit geçirmek için giriyor. Genel olarak varlıklı kişilerin, sörf yapmak ve zaman geçirmek için nüfusun geri kalanına göre internete daha az girdiği de bir başka veri.

Kaynak: İHA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 282

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın