| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

, seçimlerin de nabzını tutuyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 30.05.2011, 15:23 Güncelleme Tarihi: 30.05.2011, 16:23
Etiketler:
google 2011 seçimleri genel seçim google trends recep tayyip erdoğan kemal kılıçdaroğlu devlet bahçeli
Google, seçimlerin de nabzını tutuyor

, Önümüzdeki ay yapılacak olan ler için Türkiye'ye özel bir web sayfasını devreye soktu.

, haziran ayında yapılacak olan ler için bir web sitesini yayına aldı. Sayfa, Google'ın uzun süredir bulunan uygulaması 'ten pek de farklı değil. Bilindiği üzere Google Trends, Google'da yapılan aramaların farklı günlere göre nasıl değiştiğinin görülebildiği bir uygulama. Google'ın seçim özel sayfasında ise partiler ve liderlerinin Google Trends sonuçları karşı karşıya geliyor. Google'ın seçim sayfalarının birinde , ve aramalarının popülerliği kıyaslanıyor. Diğer sayfada ise AKP, CHP ve MHP kelimelerinin kaç kere arandığı ve birbirlerine göre ne kadar sıklıkta arandığı takip edilebiliyor.

Tabi bu sonuçların seçimin sonuçlarıyla doğrudan bir bağlantısı olmadığı da aşikar. Google'ın seçim sayfasındaki sayılar sadece Google'da kaç kere arandığını gösteriyor. Örneğin mayıs ayının başındaki Devlet Bahçeli'nin aranma sayılarındaki büyük artış, tahmin edebileceğiniz gibi "püskevit" tabirini bizle tanıştıran konuşmanın bir eseri. Bir bakıma da toplumun en çok merak ettiği ve hakkında haberler bulmak istediği politikacıları ve partileri gösterdiği için seçim yarışından tamamen kopuk bir istatistik değil. Bakalım Google'ın trendleri ile seçim sonuçları arasında bir benzerlik olacak mı. Belki de önümüzdeki yıllarda seçim öncesi anket yapan araştırma firmalarının yerini de Google alır.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Necmettin Palancı Necmettin Palancı

Google siyasete bulaşmış, elinde tuzluk ile koşan Google patlarsa kötü patlayacak...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.05.2011 17:30
Can Can

of of banane secmden zaten cografyadan dsk aldm

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 30.05.2011 16:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 282

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın