| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Kayıp leri haritaları buldu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 29.05.2011, 09:00 Güncelleme Tarihi: 29.05.2011, 14:33
Etiketler:
uydu uydu fotoğrafları nasa piramit mısır
Kayıp piramitleri uydu haritaları buldu

Bilim adamlarının haritaları üzerinde yaptığı araştırma sonucunda, 'da aralarında 17 ve binin üzerinde mezarın olduğu kayıp hazineler bulundu.

ABD'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin () bir su, 'da eski dönemlere ait 17 piramidin, binlerce mezarın ve evin keşfedilmesini sağladığı bildirildi.

Amerikalı arkeolog Sarah Parcak, NASA'ya ait bir uydunun çektiği resimlerin incelenmesi sonucu, yapılan araştırma ve kazılarda 3 bin yıl öncesinden kalma lerin, mezar ve yapıların ortaya çıkarıldığını belirtti.

Alabama Üniversitesinde görevli olan Parcak, ''Uydu sayesinde, bütün Mısır'da bu kadar çok arkeolojik site alanı bulacağımıza hiç inanamazdım'' dedi. Uzay arkeolojisi öncülerinden olan Dr. Parcak, ''Bir piramit bulmak her arkeoloğun rüyasıdır'' diye konuştu.

Sarah Parcak, bir yıl boyunca, 700 kilometre yükseklikte yörüngede bulunan bir uydunun, Mısır'daki Saqqarah nekropolü ve ülkenin kuzeydoğusunda yer alan önemli Tanis arkeolojik site alanı ile ilgili çektiği kızılötesi yüksek tanımlı fotoğrafları incelemesi sayesinde keşiflerini yapabildiğini kaydetti.

Uydu kullanılmasının geleneksel tarzdaki arkeolojinin sınırlarını genişlettiğini ifade eden Parcak, kızılötesi teknolojisinin gömü, bina ve piramitlerin yapıları ile ilgili en ince ayrıntıları ilettiğini söyledi.

Kaynak: AA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 278

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın