| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

ve görüntüleme grubu enerji tüketimini azaltacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 28.05.2011, 09:00 Güncelleme Tarihi: 28.05.2011, 09:00
Etiketler:
hp kartuş baskı yeşil enerji çevreci
HP baskı ve görüntüleme grubu enerji tüketimini azaltacak

ve Görüntüleme Grubu, yeşil teknoloji anlayışından hareketle, ürünlerinin tasarımından üretimine, dağıtımından geri dönüşümüne kadar ürün döngüsü stratejisini uygulamaya devam ediyor.

, ürün döngüsü stratejisi sayesinde, maliyetleri azaltırken, çevresel etkileri de öncelikli olarak en aza indirmeyi hedefliyor.

Gezegen Ortaklığı Programı ile 500 milyondan fazla kartuş geri dönüştü.

HP, geri dönüşümü artırmak amacıyla, aralarında Brezilya, Meksika ve ABD ile birlikte dünyanın 53 ülkesinde uyguladığı, 'Gezegen Ortaklığı Programı' ile daha az plastik tüketimine Turkiye'de de öncülük ediyor.

HP ve Görüntüleme Grubu, 2008 yılında, Türkiye'nin de dâhil olduğu "Gezegen Ortaklığı" programı sayesinde, HP marka ve donanım ürünleri için ücretsiz geri dönüşüm hizmeti sunmaya başladı. Ülkemizde 200'ün üzerinde şirketin katıldığı bu program ile, HP kartuşları geri dönüştürülebiliyor.
Bu program kapsamında 1991 yılından bu yana, küresel olarak 453.592 ton ile 500 milyondan fazla kartuşu geri dönüştüren HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, 2011 yılında, ürünlerinin enerji tüketimi ve buna bağlı sera gazı emisyonlarını, 2005 yılına göre yüzde 40 azaltmayı hedefliyor.

Dönemsel kampanyalarla da çevreye olan katkılarını artırmayı hedefleyen HP Baskı ve Görüntüleme Teknolojileri, kullanıcıların beğenisine sunduğu ürünlerle de anlayışını ön plana çıkarıyor.

Kapanmayan yazıcıdan %66 enerji tasarrufu

HP, yeni nesil yazıcılarında bulunan Auto On/Auto-Off teknolojisi ile yazıcının iş yoğunluğu olmadığında otomatik olarak düşük enerji tüketimine geçmesini ve baskı alınmak istediğinde kısa sürede çalışmasını sağlıyor. Kurumlarda hafta sonu ve mesai saatleri sonrasında kapatılmayan yazıcılar, bu teknoloji ile %66 enerji tasarrufu elde ediyor. Ayrıca, HP'nin Laserjet ve mürekkep püskürtmeli yazıcıları Energy Star sertifikası taşıyor.

Instant-on teknolojisi ile 5,4 milyon ton karbondioksit gazının salınımı önlendi.

HP Laserjet yazıcıların büyük bölümünde bulunan Instant-on teknolojisi, yüzde 50'ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde, HP Laserjet serisi yazıcılar, bugüne kadar 5,4 milyon ton karbondioksit salınımını önledi.

HP'nin Karbon Ayak izi Hesaplama Aracı, kullanılan yazıcı tipi ve sayısı, kullanıcı sayısı gibi değerleri ölçümleyerek enerji tüketimi, karbon salımı ve kağıt sarfiyatını hesaplıyor. Farklı markalarla çalışabilen bu araç, tek bir yazıcı için olduğu gibi bütün bir baskı filosu için de kullanılabiliyor ve sarfiyatı düşürecek sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 277

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın