| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Wallet ile Android'li telefonlar kredi kartı olacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.05.2011, 14:38 Güncelleme Tarihi: 27.05.2011, 14:47
Etiketler:
google google wallet nfc paypal mahkeme dava
Google Wallet ile Android'li telefonlar kredi kartı olacak

Wallet tanıtıldıktan çok kısa bir süre sonra tarafından ye verildi.

, Android işletim sistemli telefonlar için (yakın alan iletişimi) teknolojisiyle ödeme yapmayı sağlayan uygulamasını geçtiğimiz gün tanıttı. Bu yaz devreye girecek olan mobil uygulama ile artık kullanıcılar kredi kartı taşımak zorunda kalmayacak. Uzmanlara göre henüz çok yeni bir teknoloji olan NFC, sadece birkaç telefon modelinde (şimdilik sadece Nexus S 4G olarak görünüyor), anlaşmalı olan birkaç bankayla ve kısıtlı sayıdaki alışveriş noktasında geçerli olacak. Ancak yine de sonraki yıllarda hızla yaygınlaşması beklenen böyle bir yeniliği Google'ın getirmesi sevindirici bir haber.

İlginç olan ise Google Wallet tanıtımından yaklaşık bir gün sonra edildi. Google'ı ye veren isim ise internet üzerinden para transferi ve alışveriş yapmaya imkan veren . PayPal, Google'ın Wallet servisini kendi ticari gizli bilgilerini kullanarak yaptıklarını iddia ediyorlar. Google'ın bu sene başında PayPal'dan transfer ettiği yöneticiler Osama Bedier ve Stephanie Tilenius ise bu konudaki en büyük dayanakları gibi görünüyor. PayPal'ın iddiasına göre Bedier, 27 PayPal mobil ödeme ve satış noktası stratejisini şahsi bilgisayarına aktardı. Amacıysa bu bilgileri Google'a taşıyabilmekti. Belki de tanıtıldıktan bu kadar süre sonra dava edilen ilk yenilik olan Google Wallet'ın ülkemizde ne zaman aktif hale geleceğine dair ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 275

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın