| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

sektörü büyümeye devam ediyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.05.2011, 09:24 Güncelleme Tarihi: 26.05.2011, 09:31
Etiketler:
tüketici elektroniği elektronik ürün lcd teknosa
Tüketici elektroniği sektörü büyümeye devam ediyor

sektörünün geçen yılın birinci çeyreğine göre %40 büyüdüğü açıklandı.

2009 krizi sonrası hızlı bir toparlanma sürecine giren tüketici teknolojisi ürünleri pazarı, 2011 yılının ilk çeyreğini rekor büyümeyle tamamladı. Sektör, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 oranında büyüme kaydederek 5.1 milyar TL'ye ulaştı. Gfk TEMAX'ın yaptığı araştırmaya göre, 2011 yılında Telekom, görüntüleme sektörü, küçük ev aletleri ile beyaz eşya ve bilgi teknolojileri sektörü büyümesini sürdürdü. sektörü pazarı ise rekor satışlarla yüzde 40,1 büyüyerek öne çıktı.

Teknoloji perakendeciliğinde öne çıkan firmalardan da tüketici teknolojisi sektöründeki olumlu büyümeye paralel bir ivme ile yoluna devam ediyor. Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, global kriz nedeniyle 2009'da küçülme kaydeden dünya tüketici elektroniğinin 2010'daki toparlanma ile birlikte yerini yükselişe bıraktığını, 2011'de de rekor büyüme gerçekleştirdiğini söyledi.

Teknosa'nın Türkiye'nin dört bir yanında 70 ildeki 260 mağazası ile Türk tüketicisinin hizmetinde olduğunu belirten Nane, "Teknosa olarak başarılarımıza her yıl yenilerini ekliyoruz. 2010 yılı bizim için iyi bir yıl oldu. 2011'e de oldukça iyi rakamlarla başladık. Bu olumlu seyrin devam edeceğini öngörüyoruz" dedi.

"LCD TV'LER YÜKSELEN TREND"

Teknosa'nın 2010'da 1.4 milyar TL'lik ciro elde ettiğini hatırlatan Mehmet T. Nane, "2011 sonunda hedefimiz yüzde 20 ciro artışıdır. İlk 3 aylık rakamlarımız da bu hedeflerimizi destekler nitelikte. Gfk TEMAX'ın araştırma verileri de bu olumlu gidişatı desteklemektedir" diye konuştu.

Gfk TEMAX verilerine göre, tüketici elektroniği sektörü 2010 yılının ilk çeyreğine kıyasla yüzde 40,1 büyüdü ve 813 milyon TL değerine ulaştı. Tüketici elektroniği sektöründe yaşanan bu keskin büyümedeki ana etken, sektörün cirosal olarak dörtte üçünden fazlasını gerçekleştiren TV'ler oldu. Bu ürünlerdeki artışta, görece olarak geçen yıla göre düşük fiyat seviyesi etkili oldu. 2011 yılının ilk çeyreğinde 3D TV'lerin LCD/plazma pazarı içerisinde cirosal payı yüzde 5'e ulaştı. İnternet televizyonu TV pazarı içinde yükselen diğer bir trend olurken, navigasyon cihazları da büyümede etkili olan ürünlerin başında yer aldı.

Kaynak: İHA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 271

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın