| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.05.2011, 16:26 Güncelleme Tarihi: 26.05.2011, 16:44
Etiketler:
renkler herkes içindir jotun boya altı nokta körler derneği uygulama
Renkler herkes içindir

Görme engellilerin, cep telefonlarına yüklenecek bir yla, renkleri ayırt edebilecekleri ve hayatlarını kolaylaşacağı kampanyaya dün "Start" verildi.

Bir basın toplantısıyla tanıtılan kampanya çerçevesinde projeyle ilgili dikkat çekici bir video sosyal paylaşım sitelerinde gösteriliyor. 'www.renklerherkesicindir.com' isimli Internet sitesinde yer alan bu video, her izlendiğinde bir görme engelli vatandaşımıza daha bu yı ücretsiz veriyor. Ülkemizde tam 700.000 görme engelli vatandaşımız var. Bu kişilerin neredeyse 500.000 binden fazlası sonradan görme yeteneğini yitiren yani önceden renkleri bilen kişiler. Görme engelli kişiler için renkleri ayırt edebilen bazı cihazlar üretilmiş olsa da çok pahalılar. Günlük hayatlarında onlara renkleri ayırt ettirebilecek ve ekonomik olan bir uygulama bulunmuyor. İşte çözüm: sponsorluğunda Altı Nokta Körler Derneği, görme engelli vatandaşlara ücretsiz olarak bu uygulamayı veriyor.

Jotun Boya'nın Türkiye Pazarlama Direktörü, İsmet Uçarlı "" projesi için: 'Görme engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarına tekrar dikkat çekmek istedik.' diyor ve ekliyor: 'Renkler Herkes İçindir' projesi ile görme engellilerin hayatlarına renk katabildiğimiz ve onların gören birisine olan bağımlılığını bir nebze olsun azaltabildiğimiz için çok mutluyuz."

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 271

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın