| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Intertraffic ı Fuar Merkezi'nde

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 24.05.2011, 11:23 Güncelleme Tarihi: 24.05.2011, 11:31
Etiketler:
intertraffic fuar teknoloji fuarı istanbul trafik
Intertraffic fuarı İstanbul Fuar Merkezi'nde

Ulaştırma sektörünün devlerini buluşturan, Avrasya ve Orta Doğu’nun en büyük teknolojileri ı Intertraffic, Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ulaşım konusunda en yeni teknolojilerin tanıtılması, ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve sektörün gelişmesi için en önemli organizasyonların başında gelen, ulaşım ve teknolojileri ı Intertraffic , 25 - 27 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu sene altıncısı yapılacak olan Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı Intertraffic İstanbul, NTSR Fuarcılık ve Amsterdam RAI tarafından düzenleniyor. Philips'in Konferans Sponsoru, Alka Group'un Etkinlik Sponsoru, Barkodes'in RFID Teknolojileri Sponsoru olarak destek verdiği Intertraffic İstanbul, Intertraffic Amsterdam'dan sonra dünyanın en büyük 2. uluslararası trafik teknolojileri fuarı.

Balkanlardan Türkî Cumhuriyetlere Kuzey Afrika'dan Orta Doğu'ya

Çağdaş kentlerin gündemindeki en önemli konulardan biri olan trafik ile ilgili; yol güvenliği, park sistemleri ve toplu taşımacılık alanında üretim yapan 200 ulusal ve uluslararası firma, 5.000 profesyonel ziyaretçi ile Intertraffic İstanbul'da bir araya gelecek. Amerika'dan Çin ve Avrupa'ya kadar dünyanın dört bir yanından 20 farklı ülkenin katıldığı Intertraffic İstanbul'da; kent içi ve kentler arası yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan taşıtlar, toplu ulaşım sistemlerindeki gelişmeler, trafik yönetimi ve planlaması, ulaştırma yönetiminde yer alan tüm kurumlar ve bunlar arasındaki koordinasyon, yol güvenliği ve güvenliğin arttırılmasında kullanılan tüm ekipmanlar, akıllı ulaşım sistemleri ve bu alandaki son teknolojik gelişmeler takip edilebilecek.

300 Milyar dolarlık pazar, 20 ülke, 200 firma, 5.000 ziyaretçi

Intertraffic İstanbul sadece trafik teknolojileri ile ilgili en son ürün, hizmet ve çözümleri bir araya getirmekle kalmıyor. Üretici firmalar ile potansiyel müşterileri bir araya getiren bir köprü görevi üstleniyor. Amerika ve Avrupa'yı Rusya, Türkî Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Balkanlar ile buluşturan organizasyon bu özelliği ile 300 milyar dolarlık potansiyel bir pazar da yaratıyor. Özellikle trafik teknolojilerine ayırdığı 1.5 trilyon dolarlık yatırımla başı çeken Asya / Okyanusya'nın başı çektiği sektörde Asya / Okyanusya'yı 910 milyar dolarla Avrupa, 740 milyar dolarla Latin Amerika / Güney Amerika takip ediyor.

Türkiye'de ulaştırma sektörüne ayrılan bütçe 8 milyar 537 milyon 880 bin TL

Ulaştırma sektörü Türkiye'de yatırımların arttığı sektörlerin başında geliyor. 2009 yılında yaklaşık 8 milyar lira ödenek ayrılan ulaştırma sektörü için bu yıl %7'lik artışla 8 milyar 537 milyon 880 bin lira tutarında yatırım yapılması planlanıyor. Karayolu ulaştırması için 2011'de 3 milyar 95,1 milyon liralık yatırım öngörülürken bu rakamın 475 milyon lirasının otoyollara ayrıldığı belirtiliyor. Yine otoyollar dışında Karayolları Genel Müdürlüğü kullanımına da 2 milyar 565 milyon liralık ödenek tahsis edildi. Bu ödeneğin 1,3 milyar lirası devam eden projeler için kullanılacak.

İlk kez Intertraffic İstanbul'da

Organizasyon birçok ilke de ev sahipliği yapıyor. Bunların başında Türkiye'nin en büyük sorunlarından olan trafik kazalarının minimuma indirilmesi ile ilgili hazırlanan Ulusal Karayolu Güvenliği Eylem Planı'nın ilk kez Intertraffic İstanbul'da yapılacak oturumla tartışmaya açılacak olması geliyor. Bunun dışında geçiş kontrol, demiryolları uygulamaları ve ürün takibi konularında gelişmiş uzun mesafe RFID çözümleri üreticisi Tagmaster da yeni UHF EPC 2. nesil okuyucu modeli XT-3'ün dünya tanıtımını ilk kez Intertraffic İstanbul'da yapacak. Ayrıca ALTEKMA, Türkiye'de üretilmiş ilk kendinden yürür yol çizgi makinesi olan Yeni Ürünü ALTEKMA CITY ALT180'inin tanıtımını ilk kez Intertraffic İstanbul'da gerçekleştirecek.

Kırgızistan Belediyeleri Intertraffic İstanbul'da…

Trafik ile ilgili en son teknolojileri bir araya getiren Intertraffic İstanbul bu sene Kırgızistan Belediye Başkanlarını da ağırlayacak. Türk Dünyası Belediyeler Birliği eğitim programı bünyesinde İstanbul'a davet edilen, Bişkek başta olmak üzere 21 şehrin belediye başkanı, Intertraffic İstanbul Fuarı'nda Türk ulaşım sektörünün gelişimine şahit olacak ve fuar katılımcıları ile bir araya gelecekler.

Belediyeler yarışıyor

Intertraffic İstanbul bünyesindeki, bir başka önemli etkinlik ise "Ulusal Belediyeler arası Kent içi Trafik Güvenliği, Toplu Ulaşım Çözümleri ve Akıllı Ulaşım Sistemleri Uygulama Projesi Yarışması''. Türkiye'de faaliyet gösteren büyükşehir belediyeleri ve 81 il belediyesi 'Kentiçi Trafik Güvenliği, Toplu Ulaşım Çözümleri ve Akıllı Ulaşım Sistemleri ''ne yönelik son 2 yıl içinde geliştirdikleri projeleriyle yarışacaklar. Projenin amacı, trafik kazalarını azaltmak üzere belediyelerin yürütmekte olduğu trafik güvenliği projelerini paylaşmak, trafik güvenliği alanında yeni projeler hayata geçirmelerini özendirmek, bu konuda farkındalık oluşturmak ve konuyu kamuoyuna etkili bir şekilde duyurarak örnek teşkil etmek.

Sektördeki son gelişmeler ve yenilikler Intertraffic İstanbul Konferansları'nda

Intertraffic İstanbul 2011 Fuarı ile eş zamanlı olarak Bahçeşehir Üniversitesi Uygar Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen, ulusal ve uluslararası sektör liderlerinin katılımıyla düzenlenecek olan Intertraffic İstanbul Konferansları son gelişmelerin ve yeniliklerin takip edilebilmesine olanak sağlayacak. Oturumları yönetecek olan Uygar Araştırma Merkezi Başkanı ve İBB Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Türkiye'de trafik kazalarında her yıl yüz binlerce kişinin ölüp, on binlerce kişinin yaralandığının altını çizerek Intertraffic İstanbul'un aynı zamanda konuyla ilgili toplumu bilinçlendirme açısından da büyük bir önem taşıdığını vurguladı. "Başkanlar Ulaşımı Tartışıyor" oturumuyla başlayacak olan konferanslar dizisinin diğer ana başlıkları ise "Uluslararası Projelerimiz", "'Kentiçi Trafik ve Ulaşım Planlaması", "Toplu Ulaşım", "Akıllı Ulaşım Sistemleri", "Raylı Sistemler ve Yaşanan Sorunlar" ile "Malzeme Kullanımı" olacak. Sektörün yetkin ve önemli isimlerini bir araya getirecek bu konferanslarda konular masaya yatırılarak çözüm önerileri paylaşılacak.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 262

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın