| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

İnternet sine karşı devrede

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.05.2011, 09:44 Güncelleme Tarihi: 23.05.2011, 09:47
Etiketler:
BTK sansür filtre abdullah gül
İnternet filtresine karşı Abdullah Gül devrede

Cumhurbaşkanı , sosyal paylaşım sitesi Youtube'un ardından 'internette ' tartışmalarına da el koydu.

Geçen hafta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () yetkililerini Köşk'e çağıran Gül, tepkilere neden olan 'Güvenli İnternet Uygulaması' konusunda bilgi istedi. İnternette özgürlüklerden yana olduğunu belirten Gül, uyardı: 'İnternet yasaklanmamalı. Bir yasaklama olursa kapalı rejimlerden farkımız kalmaz. Youtube sonrasında Türkiye'de böyle algıların oluşmasını istemiyorum.' Gül, ayrıca BTK'ya 'Kendinizi kamuoyuna doğru anlatın. İnterneti yasaklama anlamına gelecek şeyler yapmayın' mesajı verdi.

Uyuşturucu alan var

Gül'e bir sunum yapan BTK yetkilileri ise, gerçekleştirilen uygulamaları ve dayanağı olan yasal mevzuatı sıraladı, 'Biz de kapatmadan yana değiliz' görüşünü dile getirdi. BTK yetkilileri, çocuk pornografisi ve oyun bağımlılarından söz edilirken, internet üzerinden uyuşturucu satın alan gençler dahi olduğunu belirtti.

Site kapanmasın yasa değişsin

Site kapatmaları konusuna da değinen BTK yetkilileri, mevzuatta uyum birliği olmadığından yakındı. BTK yetkilileri, kimi erişim engelleme kararlarının telif hakları gibi farklı konulardan kaynaklandığını belirterek, 'Biz sadece içerik çıkartıyoruz, sitelere erişimi engellemiyoruz. Bazı kararlarda bir video için tüm site kapatılıyor' dedi. Gül de bunun üzerine gerekiyorsa yasa değişikliği yapılmasını isteyerek, erişim engellemelerine temel olan tüm mevzuatın masaya yatırılmasını önerdi.

Kaynak: Aksam.com.tr

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 255

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın