| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

cılar "inanıyor"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.05.2011, 10:52 Güncelleme Tarihi: 20.05.2011, 11:03
Etiketler:
araştırma apple cult of apple
Applecılar

BBC'nin hazırladığı belgeselde fanatiklerinin firmanın ürünlerini nasıl gördüğü anlaşılmaya çalışıldı.

Ülkemizde neredeyse her insanın bir futbol takımını desteklediği düşünüldüğünde, taraftarlığa çok da uzak olmadığımız ortada. Teknoloji dünyasında da son zamanların en popüler "takımları" ve Google. En şiddetli mücadele de Apple'ın iOS'u ve Google'ın Android'i arasında yaşanıyor. Fakat Apple fanatiklerinin çok daha koyu destekçi olduğunu bizler de görüyoruz.

BBC bu konu hakkında bir belgesel hazırlamaya karar vermiş. Bir diyemeyiz bu belgesele, çünkü test konusu sadece bir kişi: çok koyu Apple fanatiği bir genç. Bilimadamları Apple hayranı gençe farklı Apple ürünleri gösterip beyninin MR'ını gözlemlemişler ve "umdukları" sonuca ulaşmayı başarmışlar.

Apple hayranı gencin beyni, aşırı dindar insanların kutsal nesneler, resimler gördüklerinde verdikleri tepkilerin aynısını vermiş. Daha önce de dediğimiz gibi bu belgeseldeki gözlemi bir araştırma statüsüne sokmak gerçekçi olmaz. Sadece bir Apple hayranı üzerinde yapılan araştırma yine de ilginç bir sonuç vermiş.

Ya sizler Apple hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Yücel Yücel

İki yıl ilerdeyse NFC niye hiçbir telefonunda yok. Piyasada ondan çok iyi telefonlar var. Fakat fanatiklerinin kafa yapısı değişmediği için ilerde sanılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 15.01.2013 22:49
Halil çınar Halil çınar

Şahsen Apple hayranı değilim ama gerçekten Apple'nın hakkını yememek lazım; her alandaki cihazı rakiplerinin çok üzerinde. Örnek vermek gerekirse; Hem PC kullanıyorum hem MAC, hem iPhone hemde Android tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki; Apple ürünleri rakiplerinini en az 2 yıl ilerisinde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.05.2011 11:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 240

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın