| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

Dünyanın sonu cepten geliyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.05.2011, 12:17 Güncelleme Tarihi: 16.05.2011, 12:27
Etiketler:
araştırma arı 2012
Dünyanın sonu cepten geliyor

İsviçreli bilimadaml cep telefonu sinyallerinin hiç beklenmeyen bir etkisini keşfetti. Bu etki dünyanın sonunu getirebilir.

Mayaln 'de dünyanın sonunun geleceği kehanetine ne kadar inanırsınız bilinmez, fakat yine de insan "Ne olacak 2012'de?" diye düşünüyor. Dünyanın sonu gelecek mi? Büyük ihtimalle gelmeyecek, fakat felaket teorileri de ardı ardına yaratılıyor.

İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü'nün yaptığı , "Dünyanın sonu" teorilerine bir yenisini daha ekledi. Bal arılarının kovanları etrafında araştırmalar yapan ekip, bal arılarının cep telefonu sinyaline karşı çok hassas olduğunu keşfetti. Kovanların etrafında açık, kapalı ve uçak modunda cep telefonlarıyla ölçümler yapan İsviçreli bilimadamları, bir telefonun konuşulurken yaydığı sinyal yüzünden arıların huysuzlandığını ve kovan içindeki ses seviyesinin normalin 10 katına çıktığını ölçümlediler.

Bildiğiniz gibi arıların göç etmeleri ya da ölmeleri sadece "Eeh... N'olucak, bal da yemeyiveririz"e neden olmuyor. Pek çok bitkinin üremesi arıların polen taşımasına bağlı. Arı nüfusunun bir ortamda ani düşüşü, doğal hayata büyük zarar verebilir. Biz insanlar cep telefonlarının hep bizlere verdiği zararı ölçmeye alışkınız, fakat bizden küçük canlıların daha fazla zarar gördüğü kesin.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 229

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın