| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

: "Yasak yok, iletişim kazası"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.05.2011, 17:08 Güncelleme Tarihi: 16.05.2011, 17:23
Etiketler:
eylem BTK internetime dokunma yürüyüş Binali Yıldırım 22 ağustos
Binali Yıldırım:

Eski Ulaştırma Bakanı internete yasak getirildiği iddialarıyla ilgili, "Tamamen iletişim kazasıdır, yasak falan yok. YGS'deki gibi o" dedi.

Hilton Oteli'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen , gazetecilerin sorularını yanıtladı. 12 Haziran'da yapılacak genel seçim için İzmir'de 1 aydır çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Yıldırım, bu sürede İzmir ile ilgili önemli ölçüde tecrübe sahibi olduklarını, kendi düşündükleriyle İzmirlilerin düşündükleri arasındaki konuları öğrenme fırsatı bulduklarını söyledi.


Yıldırım, bir gazetecinin ''Bilişimden bahsediyorsunuz ama internetle ilgili yasaklar gündemde'' demesi üzerine, şunları söyledi:


''Tamamen iletişim kazasıdır. Yasak falan yok. YGS'deki kaza gibi o. İnternet kontrol edilmesi hemen hemen imkansız bir alan. Yasal tedbirlerle kontrol etmek mümkün değil. Ancak kapalı ülke olmanız gerekir kontrol için. Türkiye'de böyle bir şey mümkün değil. Her gün 35 milyon insan internette birbirleriyle temas halinde. Böyle bir mecrayı izlemeniz fiziken mümkün değil. Teknik altyapısının kurulması mümkün değil. Böyle bir şey için yüz binden fazla insan üç vardiya çalışmalı. Hepimizin ailesi, çocukları var. Çocuklarımızın önüne istem dışı siteler geliyor. Bu yüzden de internet kullanımı gelişmiyor, sabit hatlarda düşüş var. Aileler, çocuklarını korumak için interneti kapattırıyor. İnternetle ilgili isteyen ailelere filtre programı verilebilir. Sayfa açıldığında 'filtre istiyor musunuz' sorusu karşısında, 'evet istiyorum' ya da 'hayır, istemiyorum' seçeneklerini seçebilirsiniz. Getirilen bu, iradeye dayalı bir hizmet, aile ve çocukların korunması devletin görevi.'' dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 229

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın