| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

: " her platformda olmaya devam edecek"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.05.2011, 08:00 Güncelleme Tarihi: 12.05.2011, 17:41
Etiketler:
microsoft skype satınalma işletim sistemi satın alma
Microsoft:

'ı satın alan 'un hedefinde Apple'ın görüntülü konuşmasına rakip olmak var.

'un 8.5 milyar dolar gibi etkileyici bir meblağ ödeyerek satın aldığı 'ın geleceğiyle ilgili oluşan soru işaretlerine Steve Ballmer, bir konferansta cevap verdi. Ballmer'ın verdiği cevaplar ise birçok kişinin yüreğine su serpecek cinstendi. Ballmer, Microsoft'un olmayan işletim sistemleri (iOS, Android, Mac) için Skype desteği vereceklerini ve geliştirmeye devam edeceklerini duyurdu. Skype'ın kullanıcı kitlesinin büyük bir kısımını bu işletim sistemlerini de kullanan kullanıcılar olduğu düşünülürse, Skype kullanıcılarını kendilerine küstürmemek adına doğru bir karar verdiğini söyleyebiliriz.

Bu durumda da Microsoft'un Skype için neden bu kadar fazla bir parayı gözden çıkardığı düşünülebilir. Ballmer, "Microsoft, Skype kullanıcılarıyla Lync, Outlook, Xbox Live ve diğer toplulukları birbirine bağlayacak. Ayrıca Microsoft, Skype'ın Microsoft'la alakası olmayan platformdaki kullanıcıları için de yatırım ve desteklerini esirgemeyecek." açıklaması, Microsoft'un hedeflerini açıklıyor. Microsoft açısından bakılacak olursa, 2010 sonunda 8.8 milyonu para ödeyen 145 milyon Skype kullanıcısını küstürmeden kendi ağlarına dahil edebilmek adına şimdilik doğru hamleleri yapıyor gibi görünüyor. Ancak yine de 8.5 milyar doları gözden çıkaran Microsoft'un verdiği paranın karşılığını alıp alamayacağını şimdiden kestirmek biraz güç.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 219

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın