| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

ile bilim ve matematik sevgisi çağında başlıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.05.2011, 10:05 Güncelleme Tarihi: 12.05.2011, 10:14
Etiketler:
IBM çocuk milli eğitim bakanlığı anaokulu kidsmart kidsmart okul öncesi eğitim programı
KidSmart ile bilim ve matematik sevgisi anaokulu çağında başlıyor

Türk’ün programı kapsamında yaş grubuna yönelik olarak tasarladığı oyunla birlikte eğitim projesi Türkiye genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

Gelişmiş teknoloji ürünü olan Okul Öncesi Eğitim Programı, 'in şirket vizyonu içerisinde önemli yer tutan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri hizmetlerinin bir örneği olarak dikkat çekiyor. Bir bilgisayarı barındıracak şekilde özel olarak tasarlanan bu program, renkli bir mobilya ünitesinden ve öğrencilerin kullanımına sunulan yazılım programından oluşuyor. IBM'in 1999 yılında başlattığı ve 2008'de IBM Türk tarafından Türkiye'de de öğrencilere sunulan bu ürün, şu ana kadar İstanbul, Ankara, Bitlis, Elazığ, Erzurum, Adıyaman, Ağrı, Batman, Siirt, Urfa ve Van gibi şehirlerde dağıtıldı. Bugün program toplam 24 şehirde, 20.000'e yakın öğrencisine ulaşıyor.

Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü, IBM'in KidSmart eğitim setinin larının gelişimlerine olan katkısını tespit etmek amacıyla, Ankara'da sekiz anaokulunda yüz yüze görüşmeler ve incelemeler yaptı. Buna ek olarak KidSmart eğitim setinin dağıtıldığı 24 ilde, öğretmenlerin bu eğitim seti ile ilgili görüşlerini değerlendirmek amacıyla bir anket formu hazırlanarak, 147 öğretmenin cevapları alındı. Ortaya çıkan bazı dikkat çekici sonuçlara göre, ankete katılan anaokulu öğretmenlerinin yüzde 80'e yakını KidSmart eğitim setini "dayanıklı" ve "kullanışlı" bulduğunu ve yüzde 70'ten fazlası KidSmart eğitim setinin "çocuklara kazandırılmak istenilen kavramların verilebilmesini kolaylaştırdığı"nı söyledi.

İncelemeler sonucunda KidSmart eğitim setinin öğretmenlerin günlük eğitim etkinliklerini destekleyen bir araç olduğu, çocuklar tarafından rahatça kullanabildiği, çocuklara bireysel çalışabilme olanağı sunduğu, elverişsiz çevrelerden gelen çocuklar açısından fırsat eşitliği sağladığı ve okullarda bulunmasının yararlı olduğu sonucuna varıldı.

IBM Türk'ün ve Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü'nün 2011 yılı için KidSmart projelerine devam etmek üzere seçtiği yeni şehirler olan Afyon, Aksaray, Bayburt, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Gümüşhane, Konya, Manisa ve Uşak'ta KidSmart ünitelerinin dağıtımı tamamlandı. Yıl içerisinde 125 ünite KidSmart ürününün daha yeni illere teslim edilmesi ve KidSmart kullanımının yaygınlaştırılmasına devam edilmesi planlanıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 214

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın