| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

lar siz kalacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 10.05.2011, 17:15 Güncelleme Tarihi: 10.05.2011, 17:50
Etiketler:
okul internet eğitim fatura milli eğitim bakanlığı karne
Okullar internetsiz kalacak

ların i borçtan kesiliyor, notları sisteme girilemeyebilir.

Türkiye genelindeki İlk ve orta dereceli ların Türk Telekom'a borcu 6 milyon 146 bin TL'ye ulaştı. Türk Telekom, Milli Bakanlığı'na yazı yazarak, 'na uyarıda bulunarak, borcunu bir an önce ödemesini ve aksi halde okulların ini kademeli olarak keseceklerini bildirdi. Okulların internet bağlantısı kesilirse, öğrenciler sanal ortamda test çözme, konu tekrarı imkanı veren ders destek programlarına erişim şansını kaybedecek. Bakanlık birimleri ile il ve ilçe müdürlükleri ve okullar iç yazışmada sıkıntı yaşayacak. günü yaklaşırken, öğrencilerin notları bile sisteme girilemeyebilir.

NİSAN AYI SONDU AMA YETİŞMEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Türk Telekom'dan aldığı bu uyarı üzerine tüm Genel Müdür ve Daire Başkanları'nı, "Türk Telekoma Olan Borçlar" konulu resmi yazıyla, borcun hemen ödenmesi için çalışma yapması uyarısında bulundu. Bakanlık, "Türk telekominikasyon A.Ş'den alınan bilgiler sonucunda; Bakanlığımız birimlerinin 31.03.2011 tarihi itibariyle ödenmemiş borçlarının olduğu, borcu bulunan okulların okul ve kurumlarla ilgili olarak kademeli olarak hizmet iptaline başlanacağı ve bundan böyle ların son ödenme tarihinden sonra ödenmesi halinde gecikme bedeli uygulanacağı bildirilmiştir. İnternet hizmetlerinde sorun yaşanmaması için borcun bir an önce ödenmesinde yarar vardır" denildi.

5 BİN 811 OKULA BORÇ İNCELEMESİ

Yurt genelinde ADSL bağlantısı olan 5 bin 811 okuldan, ADSL borçlarını Bakanlığa bildirmeleri istendi. Listeler hazırlanarak okul bazında borç miktarları belirlenildi. Türk Telekom'un ödeme için son tarih olarak belirlediği Nisan ayına borç kapatmalarının yetişmediği öğrenildi. En geç Mayıs ayı sonuna kadar okulların tamamının internet borcunu ödemesi istendi. Bakanlık da ödeme sıkıntısı yaşayan okulların 'mal ve hizmet alımları' kaleminden kaynak göstererek ödeme yapabileceğini bildirdi. Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, "Mevcut tüm imkanların kullanılması sonucunda halen borç kalması halinde borç tutarlarının belirlenerek, Başkanlığımızdan ödenek talebinde bulunulmasını rica ederim" diye teşkilatı uyardı. Borç ödenmezse en geç bu ay sonunda okulların, internet bağlantısı kademeli olarak kesileceği bildirildi.

Kaynak: Habertürk

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Vatandaş Süleyman Vatandaş Süleyman

Telekom bedava telefon görüşmesi dağıtacağına, futbol kulüplerine milyon dolarlar verip sponsor olacağına, Cem Yılmaz ve Şener Şen'li reklam filmlerine servet ödeyeceğine okullara bedava internet erişimi sağlasın biz de alkışlayalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 10.05.2011 17:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 208

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın