| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

'dan görüntü açıklaması

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 10.05.2011, 16:05 Güncelleme Tarihi: 10.05.2011, 16:11
Etiketler:
BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yasak mhp seks kasedi mhp
BTK'dan görüntü açıklaması

Bilgi Teknolojileri Kurumu, 'deki kaset iddialarıyla ilgili yargı süreci dahilinde işlem yapıldığını açıkladı.

Kurum, görüntüleri yayımlayan 68 siteden 65'inin videoları çıkardığını, 3'ünün engellendiğini, 2'siyle ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (), 'deki kaset iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Kaset iddialarıyla ilgili BTK'ye 4 ayrı mahkemeden karar teliğ edildiği belirtilen açıklamada, bunun üzerine ivedilikle sözkonusu internet sitelerinin yetkilileriyle görüşüldüğü bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Mahkeme kararlarında bulunan İnternet sitelerinin bir kısmı kamuoyunca bilinen ve çok sayıda kullanıcısı olan İnternet adresleridir. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen uyar-kaldır yöntemi ile sadece suça konu kısımların çıkartılması sağlanmış böylece kullanıcı sayısı yüksek bu sitelere erişim imkânı devam ettirilmiştir."

Açıklamada, "68 İnternet adresinden 3 tanesi içerik çıkarmadığından alan adı ya da alt adından tümüyle erişime engellenmiş 2 İnternet sitesi ile ilgili içerik çıkarma işlemi devam etmektedir" denildi.

Video çıkarılmadıkça site engellense bile içeriğe ulaşılabileceği belirtilen açıklamada "Bilindiği üzere, internet sitelerinden içerik çıkartılmadıkça sadece internet sitesine erişimi engellemek alternatif yollardan aynı içeriğe ulaşılmasını önleyememekte, dolayısıyla suça konu içeriğe ulaşılmaya devam edilmektedir " denildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Mahkeme kararlarına konu olan ve bu görüntülerin paylaşılması ve yayılmasını sağlayan 68 İnternet adresi dışında farklı İnternet adreslerindeki aynı içeriklerin de çıkartılması çalışmaları Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından sürdürülmektedir."

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 208

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın