| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

: Gerçek hayvanlarla

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 09.05.2011, 11:11 Güncelleme Tarihi: 09.05.2011, 11:16
Etiketler:
farmville myfarm çiftlik internet facebook
MyFarm: Gerçek hayvanlarla FarmVille

Belli bir ücret ödeyen herkes İngiltere'deki bu te söz sahibi olabiliyor.

'un en popüler oyunlarından olan 'de birçok kullanıcı tavuklar inekler alarak kurduklarını kendi lerini geliştirmeye çalışmıştır. ile işler biraz daha gerçeklik kazanmaya başlıyor. Çünkü söz sahibi olacağınız çiftlik, İngiltere'nin Cambridgeshire bölgesinde bulunan Wimple Estate isimli gerçek bir çiftlik. 48 dolar ödeyerek bu çiftlikte verilecek her kararda yapılan oylamada söz sahibi olabilecek. Günlük kararlara oy verilebilecek olmasının yanı sıra çiftlikte yapılacak büyük değişiklikler için de her ay 1 kere oylama yapılacak. FarmVille'den esinlenilerek yola çıkılan projede, katılımcıların yiyeceklerinin nereden geldiğini görmeleri sağlanmaya çalışılmış.

Wimple Estate yöneticisi Richard Morris, konuyla ilgili olarak "Çiftçilik her zaman bir uzlaşma işidir, kesin yanlışlar ya da doğrular yoktur. Ne zaman birşeyi seçsem çitlerin üzerinden kafasını olumsuz anlamda sallayan bir komşumu görürüm." diyor. Projenin amacıyla ilgili olarak da annelerin sadece %8'inin, çocuklarının yedikleri yemeğin tamamen güvenli olduğundan emin olmasını gösteriyor. Böylelikle tüketicinin, yiyeceklerinin geldiği yerle olan bağlantısını sağlamak olduğunu kaydeden Morris, bu sıradışı fikre imza atan kişi oldu. 10.000 kullanıcıya kadar izin veren bu projenin oylamalar sonucunda doğru bir noktaya gidip gitmeyeceği ise şimdilik belirsiz görünüyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 203

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın