| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

için yıkım kararı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 06.05.2011, 14:22 Güncelleme Tarihi: 06.05.2011, 14:26
Etiketler:
cep telefonu baz istasyonu mobil mahkeme
Baz istasyonu için yıkım kararı

Antalya 5. Asliye Hukuk si, Fabrikalar Mahallesi'ndeki bir nun yıkılmasına karar verdi.

Antalya 5. Asliye Hukuk si, Fabrikalar Mahallesi'ndeki bir nun yıkılmasına karar verdi.Mahkemenin baz istasyonunu yıkılmasına yönelik kararı, Fabrikalar Mahallesi sakinlerinin düzenlediği basın toplantısıyla duyuruldu.

Basın açıklamasını, baz istasyonunun yıkılması için mahalleliler adına dava açan 8 kişiden biri olan Birsen Tanyeli okudu. Tanyeli, bir cep telefonu şirketi tarafından 2009 yılında kurulan baz istasyonunun inşaatı sırasında başta Valilik olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara başvurarak, baz istasyonunu istemediklerini bildirdiklerini söyledi. Tanyeli, başvuruların sonuç vermemesi üzerine konuyu hukuk alanına taşıdıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

''İstasyonun üzerinde bulunduğu arazinin sahibi olan Vakıflar Müdürlüğü ile kiracı konumunda olan cep telefonu şirketi hakkında dava açtık. Çünkü baz istasyonu, mahallemizde yaşayanlar olarak hem bizlerin hem de bulunduğu alanda, alışveriş merkezleri, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdu, kreşler, sağlık ocağı ve okulların bulunduğu bölge olması itibarıyla birçok insanın sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Mahallede yaşayan birkaç kişi kanser oldu.''

Antalya 5. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, mahalledeki baz istasyonunun kaldırılması yönünde karar çıktığını ifade eden Tanyeri, Antalya'da ilk kez mahkemenin baz istasyonunun yıkımı için karar verdiğini ve adaletin yerini bulduğunu belirtti.

Davayı açan Mimarlar Odası Antalya Şubesi hukuk müşaviri Sevda Mesci, sadece maddi zararın değil, baz istasyonunun insanlarda yarattığı psikolojik baskının da bir hastalık olarak kabul edilmesi gerektiğini göz önünde bulunduran mahkemenin verdiği kararın, Antalya'da diğer mahallelerdeki baz istasyonları için de örnek olacağını ifade etti.

Kaynak: AA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 199

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın