| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Obama, u nasıl izledi?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 05.05.2011, 10:45 Güncelleme Tarihi: 05.05.2011, 10:52
Etiketler:
Amerika ordu bara usame bin ladin operasyon viasat arclight
Obama, operasyonu nasıl izledi?

ck Obama, 'in öldürüldüğü u hangi teknoloji aracılığıyla izledi.

'in öldürüldüğü , Obama'nın Beyaz Saray'dan operasyonu izlediği fotoğrafla özdeşleşti. Operasyonu bilmeden tweetleyen Pakistanlı, her ne kadar olayları tek gören ve dünyaya haykıran kişinin kendisi olabileceğini düşünse de, Beyaz Saray'dan da birçok göz, operasyonu takip ediy. Bu konuda ortaya atılan birçok iddiadan sonra, operasyon görüntülerini Obama'nın ofisine getirmesi en muhtemel olan teknolojinin 'tan mobil genişband sistemi olduğuna kanaat getirildi.

2008 yılının yaz ayında şirketin, askeri ve güvenli bir tür COTM (hareket halinde iletişim) teknolojisini USSOCOM'a (n Özel Operasyonlar Komuta) sattığını duyurmuş olması ve sistemin Orta Doğu'ya gönderildiğini bildirmesi, iddiaları güçlendiriyor. Bu teknolojide veriler yerdeki bir terminalden bir hava ya da kara taşıtına gönderiliyor. Taşıttan ViaSat uydularına aktarılan veri, uygun bir yer istasyonuna, ordan da ağlara gönderilerek hızlı bir şekilde veri iletilmiş oluyor. Operasyonda kullanılan Black Hawk helikopterlerinde bulunan VMT-1220HE'nın 5 Mbps ila 325 Kbps arasında bir hızda veri iletişimine imkan vermesi de operasyondaki helikopterin, Obama'nın olayları canlı izlemesinde en büyük etken olduğu tahmin ediliyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

deja deja

eeee..adam 3,5 atıyo :DD burdan canlı çıkarsa ladin abd yi kesin yakardı artık :DD

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.05.2011 01:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 196

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın