| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Assange: dünyanın en büyük ı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 04.05.2011, 15:55 Güncelleme Tarihi: 04.05.2011, 16:41
Etiketler:
wikileaks facebook Julian Assange ajan Amerika
Assange: Facebook dünyanın en büyük ajanı

, 'un n istihbaratına bilgi toplayan bir olduğunu iddia ediyor.

Yayınladığı belgelerle birçok diplomatik krize neden olan 'in kurucusu olan , Russia Today için yapılan bir röportajda ile ilgili hayli ilginç iddialarda bulundu. Facebook'u "icat edilmiş en korkunç makinası" olarak niteleyen Assange, Facebook'un kullanıcıları tarafından gönüllü olarak verilen isim ve kayıtların tutulduğu en büyük veritabanı olduğunu iddia ediyor. Ancak Assange'a göre Facebook'u bu kadar korkunç yapan detaylar, arkasında n hükümetinin olmasından kaynaklanıyor.

Assange, "Herkes anlamalıdır ki Facebook'ta birilerini arkadaş olarak eklediğinizde, veritabanına bilgiler girerek Amerikan istihbarat teşkilatının işini yapmış oluyorsunuz." diyor. Facebook'un doğrudan Amerikan istihbarat teşkilatlarınca yönetilmediğini, ancak istedikleri anda istedikleri bilgiyi alabildiklerini öne süren Assange, istihbarat teşkilatlarının bu izinleri de Facebook üzerinde baskı kurarak alabildiklerini iddia ediyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 194

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın