| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

, kullanıcılarından özür diledi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 02.05.2011, 13:54 Güncelleme Tarihi: 02.05.2011, 13:59
Etiketler:
polis navigasyon tomtom trafik
TomTom, kullanıcılarından özür diledi

Kullanıcılardan gelen bilgileri e satan , yaptığı açıklamayla özür diledi.

Hollandalı cihazı üreticisi , hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta kullanıcılardan gelen trafik kuralları ihlalini polise sattığı için bir hayli tepki çekmişti. Günümüzde birçok akıllı telefonda ve tablette GPS özelliği bulunmasıyla popülaritesini hızla kaybeden navigasyon cihazları için bu dönemde müşteri kaybetmeye yol açacak böyle bir eylemde bulunmak pek de mantıklı görünmüyor. Anlaşılan o ki TomTom'un CEO'su Harold Goddjin de durumun farkında varmış olacak ki kullanıcılarından özür diledi.

Goddjin yaptığı açıklamada e, tıkanıklıklarının ve yoldaki hasarların tespit edilmesi için bilgileri sattıklarını, polisin bu bilgileri başka bir amaçla kullanacaklarını düşünmediklerini duyurdu. Bilindiği üzere polis bu bilgiyi hız yapılan yollara hız tuzakları ve radarlar koyarak değerlendirmişti. Goddjin, TomTom'un polisin bilgiyi bu amaçla kullandığından bihaber olduğunu ve bir daha bilgi satmayacaklarını vurgulaması da kullanıcıları pek de sakinleştirecek gibi görünmüyor. Kullanıcılara, gönderilen bilgilerin tamamen anonim olduğunun garantisini veren TomTom, bu özürle kendisini kullanıcılarına affettirebilecek mi bilemiyoruz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 187

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın